Hypotéka pro mladé: Jaké má výhody?

Hurá do vlastního! Co umí naše nová hypotéka pro mladé?

Pokud je vám do 36 let, u nás v ČSOB vám stačí mít jen 10 % vlastních zdrojů a na zbytek vám půjčíme. A ještě od nás získáte slevu z úrokové sazby až 0,6 % p.a. Přečtěte si, jak naše hypotéka pro mladé vypadá a jak na ni dosáhnout.

Bez ohledu na to, co se děje na trhu, mladí lidé chtějí bydlet ve vlastním. Dokazují to i naše průzkumy. Zhruba 40 % našich žadatelů o hypotéku jsou právě lidé ve věku do 36 let. Pořízení vlastní nemovitosti plánuje během následujícího roku každý desátý mladý Čech – zhruba 150 tisíc lidí. A dalších 15 % mladých by se rádo v nejbližším roce pustilo do rekonstrukce.

3 největší výhody hypotéky pro mladé

Aby sny o vlastním bydlení mohly nabrat reálné obrysy, všem mladým lidem od letošního dubna nabízíme zvýhodněnou Hypotéku do vlastního:

  • Půjčit si můžete až 90 % ceny nemovitosti – Když nemáte na účtu miliony a nemůžete se opřít o rodinné zázemí, na začátek stačí složit jen 10 % hodnoty nemovitosti.
  • Příjmy posuzujeme mírněji – Normálně si půjčíte max. 8,5násobek čistého ročního příjmu, u hypotéky pro mladé je to ale až 9,5násobek. Na hypotéku tak snadněji dosáhnete, když je vaše kariéra teprve na startu.
  • Sleva na úrokové sazbě až 0,6 % p.a. – Nevypadá to, ale je to je dost. U průměrné hypotéky díky tomu ušetříte i přes 15 000 Kč ročně, u vyšší hypotéky ještě víc!

Sleva z úrokové sazby 0,6 % se skládá ze tří částí: 0,2 % za věk do 36 let a používání našeho účtu, dalších 0,3 % za to, že životní pojištění k hypotéce máte sjednané u nás. Třetí 0,1 % získáte, pokud je vaše nové bydlení úsporné (energetická třída A nebo B).

3 podmínky hypotéky pro mladé, které stanovuje Česká národní banka

  • Věk do 36 let – Pokud žádáte sami, je to s věkem jednoduché. Musí vám být při podpisu smlouvy méně než 36. U manželských a registrovaných párů stačí, aby věk splňoval aspoň jeden z partnerů. Páry „na hromádce“ a všichni ostatní žadatelé musejí být pod 36 všichni.
  • V nemovitosti musíte bydlet – Hypotéka pro mladé je určena na stavbu a nákup domu nebo bytu, ve kterém pak sami budete bydlet. Na financování bytu na investici nebo k jakémukoli jinému účelu vám ji dát nemůžeme.
  • Rekonstrukce se posuzuje přísněji – Na rekonstrukci vlastního bydlení sice dostanete výhodnější sazbu, v tomto případě vám ale 90 % z ceny nemovitosti půjčit nemůžeme. Stejně tak nejde využít mírnější posuzování příjmů. Taková jsou pravidla České národní banky.

Chcete vědět, na jakou výši hypotéky se svými příjmy dosáhnete a jakou budete mít měsíční splátku? Začněte tím, že mrknete do Hypoteční zóny a namodelujte si svou sazbu s garancí na 30 dní.

 

06/2022

Přečtěte si také

Tipy a návody
Od 26. října už internetové platby kartou ČSOB nestačí potvrzovat pouze SMS kódem. Abychom splnili pravidla nové evropské směrnice, zaplatíte online pouze s aplikací Smart klíč.
Tipy a návody
Jaké to je využívat ČSOB Drobné dlouhodobě, kolik se vám v nich protočí a jak funguje Turbo? Přečtěte si víc než roční zkušenost našeho kolegy.
Tipy a návody
Může se stát, že peníze omylem pošlete jinam, než jste chtěli. Pojďme se podívat na to, jak takovou chybu co nejsnadněji napravit.