Přejít k obsahu

Vyzkoušejte náš ČSOB Smart a mějte své finance jednoduše pod palcem i v mobilu

  Chat online
  nápověda
  minimalizovat
  otevřít
  Přepis konverzace byl odeslaný.
  Chat je offline.
  Chyba při odeslání přepisu konverzace.

  Jak na to ...

  Vkládání dotazů
  Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

  Odhlášení
  Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

  Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

  Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

  Zavřít nápovědu

  Stavební spoření

  Stavební spoření

  Pro zhodnocení peněz a vylepšení bydlení

  • Roční zhodnocení až 5,25 %
  • Podpora až 2 000 Kč od státu ročně
  • Roční úroková sazba z vkladů 1 % + úrokový bonus 0,5 % p. a.
  • Po 6 letech peníze využijete na cokoliv

  Výhody stavebního spoření

  Sjednejte si stavebko online

  Vyřídit si stavebko přes internet mohou zájemci od 18 let s českým občanstvím.

  Ke sjednání budete potřebovat:
  • Osobní údaje včetně rodného čísla
  • Fotku dvou dokladů totožnosti (občanky a řidičáku nebo pasu)
  • Účet, jehož jste majitelem, ze kterého provedete první platbu pro dokončení identifikace
  Stavebko můžete nově sjednat i z mobilu. V aplikaci ČSOB Smart si v sekci Nabídky zvolíte Spoření.

  Stavební spoření pro děti

  Naspořte jim s prémií až 6 000 Kč

  • Až vyrostou, peníze do začátku se budou hodit. Třeba na vybavení prvního bytu, vzdělání nebo cestování.
  • Díky státní podpoře dosáhnete na atraktivní zhodnocení až 5,25 % ročně
  • Úspory můžete posílat najednou nebo pravidelně a vybrat je lze už po 6 letech.
  • Stavební spoření sjednává zákonný zástupce dítěte, přispívat pak ale může i babička s dědou.
  • Bez vstupního poplatku i omezení cílové částky

  Grafické znázornění státní podpory

   

  Na co se nás často ptáte

  Jak funguje stavební spoření?

  Stavební spoření vám zhodnocuje vaše úspory díky úroku a státní podpoře. Hodí se, když si chcete naspořit finanční rezervu nebo chcete v budoucnu získat výhodný úvěr na bydlení nebo hypotéku.

  Úroky a záloha státní podpory se připisují na účet stavebního spoření jednou ročně. Pro získání státní podpory je třeba spořit alespoň 6 let nebo využít úvěr ze stavebního spoření. Pokud smlouvu ukončíte dříve, o státní podporu bohužel přijdete.

  Při sjednání stavebka si zvolíte cílovou částku, podle toho, kolik si chcete naspořit. Od cílové částky se odvíjí minimální vklad (0,25 % z cílové částky), který musíte měsíčně na stavebko spořit. Nejnižší cílová částka, kterou můžete zvolit, je 150 000 Kč, nejnižší možný vklad je tedy 375 Kč za měsíc.

  Pokud máte v plánu si vzít úvěr ze stavebního spoření, volí se cílová částka podle výše budoucího úvěru. S tím vám pomůžeme na pobočce.

  Už za 2 roky od začátku spoření můžete, při splnění dalších podmínek, získat nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Ten vám garantuje úrokovou sazbu 4 % p. a. po celou dobu splácení. Využít ho můžete na koupi, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti.

  A pokud peníze na bydlení potřebujete dříve, můžete využít překlenovací úvěr. Díky tomu vám půjčíme peníze bez čekání na řádný úvěr s garantovanou úrokovou sazbou.

  Kolik stojí založení stavebního spoření? Budu platit nějaké poplatky?

  Založení smlouvy je u nás zdarma, a to pro všechny cílové částky. Platíte pouze poplatek za vedení účtu ve výši 360 Kč za rok.

  Jakou minimální částku mohu začít spořit?

  Minimální částka, se kterou můžete začít spořit, je 500 Kč měsíčně.

  Jak funguje státní podpora?

  Pro získání státní podpory je třeba spořit alespoň 6 let. Pokud se rozhodnete spoření ukončit dříve, o státní podporu bohužel přijdete. Pro připsání státní podpory nemusíte nic dělat, podpora vám bude automaticky připisována na účet stavebního spoření po celou dobu spoření. Můžete si ji rozdělit mezi několik smluv. Výše státní podpory se odvíjí od naspořené částky. Maximální výše podpory na jednoho účastníka stavebního spoření za jeden rok je 10 % z naspořené částky 20 000 Kč, tzn. 2 000 Kč.

  Pokud budete žádat o podporu na více smluv o stavebním spoření, zálohy státní podpory se pak přednostně poukazují na smlouvy uzavřené dříve až do vyčerpání ročního maximálního limitu

  Vše, co v roce naspoříte nad 20 000 Kč na jedné smlouvě, vám převedeme do základny pro výpočet státní podpory na následující rok.

  Co je to cílová částka a musím ji naspořit?

  Výši cílové částky si stanovujete při sjednání stavebního spoření podle toho, kolik si chcete za 6 let naspořit. Zahrnuje budoucí vklady, státní podporu, úroky z nich (snížené o 15% daň z úroků) a případný úvěr (pokud máte v plánu zažádat o úvěr na bydlení).

  Pokud chcete stavební spoření využít pro zhodnocení úspor, je to pro vás spíše částka orientační. Důležité je ale vědět, že cílová částka na smlouvě nesmí být překročena.

  Vyšší cílová částka se hodí pro případ, že budete chtít v budoucnu spořit déle než 6 let, vkládat mimořádné vklady nebo navyšovat vklady v průběhu spoření. Ale nemusíte ji celou naspořit.

  Zobrazit více dotazů

  Dokumenty ke stažení

  * Uvedené zhodnocení 5,25 % zahrnuje základní úrokovou sazbu z vkladů tarifu Komfort, úrokový bonus dle podmínek bonusového programu Komfort, maximální státní podporu 2 000 Kč ročně, prémii 2 000 Kč dle podmínek akce „Prémie 2 000 Kč + Prémie za vysoké vklady", tj. alespoň 6 let spoření s pravidelným měsíčním vkladem 1 700 Kč a cílovou částkou 500 000 Kč až 680 000 Kč, a nezahrnuje úhrady za vedení účtu ani daň z úroků z vkladů.

  Poskytovatelem stavebního spoření a na něj navázaných úvěrů je ČSOB Stavební spořitelna, a.s.