Podcasty

Podcast ČSOB

Moderátoři na slovo vzatí, zajímavá témata a hosté, které banka spojuje. To je podcast Buďte v obraze. Přejeme příjemný poslech.

Podcast si můžete pustit přímo zde na stránce nebo v těchto aplikacích:

Naši moderátoři

Foto Lenka Vahalová

Lenka Vahalová

Herečka a moderátorka. Už několik let je součástí Českého rozhlasu, pro který pravidelně připravuje pořad Host Lenky Vahalové. Ve volném čase vášnivě cestuje, jezdí na koni nebo hraje na saxofon, ať už v divadle či s kapelou.

Foto Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

Autor knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 21 jazyků. Byl ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla a dlouhodobým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době přednáší na univerzitách a působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

Michaela Lhotková

Michaela Lhotková

Ve své současné pozici v ČSOB vede tzv. Daily banking a zastává roli CIO, v níž zodpovídá za několik inovativních společností v portfoliu ČSOB, elektronické bankovnictví, otevřené bankovnictví a digitální transformaci současného obchodního modelu vč. zavádění služeb AI. V rámci pořadu „Buďte v obraze“ se soustředí na oblast INOVACÍ. Zve si inspirativní a úspěšné osobnosti, které se se svými unikátními nápady a řešeními dokázaly prosadit nejen v České republice.

Nejnovější epizody

Tomáš Vanický

Jaká je cesta k úspornému bydlení?

Host: Tomáš Vanický, ředitel Centra pasivního domu

Jak snížit náklady za energie a zvýšit doma tepelnou pohodu poradí v aktuální epizodě Tomáš Vanický. Cesta k úspornému bydlení vede podle něj přes pasivní domy. Co to přesně znamená? A jak moc velký zájem o takové domy je v Česku? Zaposlouchejte se a nechte se inspirovat!

ČSOB je partnerem Centra pasivního domu, cílem spolupráce je osvěta zdravého a úsporného bydlení.

Veronika Khek Kubařová

Umělci mají přinášet světlo i v temnějších dobách

Host: Veronika Khek Kubařová, filmová a divadelní herečka

Veronika Khek Kubařová si v aktuální epizodě povídá s Tomášem Sedláčkem. Nejen že k herectví patří slzy i pomáhání společnosti, ale mluví i o tom, jak ji zasáhl konflikt na Ukrajině a jak se s ním vyrovnává. A vzpomíná také na to, jak si jako malá hrála na moderátorku a co rodina říkala na to, když se v 15 letech stěhovala kvůli konzervatoři do Prahy. Jak se Veronice hraje v Dejvickém divadle? Poslechněte si aktuální epizodu.

Zuzana Paulová & Tomáš Paul

Dovolená bez curlingu nás čeká po 4 letech

Hosté: Zuzana Paulová, curlerka & v ČSOB má zodpovědnost za projekt Kate4Employees & Tomáš Paul, curler & ekonom a analytik v České spořitelně

Jak úspěch na olympiádě vnímají curleři Zuzana a Tomáš Paulovi, kteří skončili v Pekingu na 6. místě? Co je překvapilo na olympiádě a kdo z manželů si ve stresových situacích na ledě zpívá? Jak se dá skloubit práce v bance s curlingem a jaké mají další plány? Vše se dozvíte v aktuální epizodě.

Zuzka s námi natáčela už před ZOH, určitě si poslechněte i její díl.

Matěj Misař & Daniel Kvak

Inovační čtvrtek s Míšou Lhotkovou Matěj Misař & Daniel Kvak

Hosté: Matěj Misař & Daniel Kvak, Carebot

Startup Carebot začíná dobývat svět! Začalo to jako nápad, jak pomoci doktorům na počátku pandemie, nyní sklízí jeden úspěch za druhým. Do pořadu Míši Lhotkové přijali pozvání Matěj Misař a Daniel Kvak.

Carebot je inovace, která pomáhá lékařům lépe vidět jako jejich “3. oko”, zvyšuje přesnost diagnózy a šetří spoustu času i peněz. Výsledky nyní budou jeho zakladatelé ověřovat přímo v nemocnicích. Čeká je náročný proces certifikace nejen pro český trh, našlápnuto mají dál do Evropy a USA a plány zatím do roku 2027.

Martin Zelenka

Patří téma LGBT+ na pracoviště?

Host: Martin Zelenka, spoluzakladatel zaměstnanecké LGBT+ skupiny Proud & Data Governance Expert v ČSOB

V ČSOB si zakládáme na tom, aby se všichni zaměstnanci cítili v práci příjemně a nemuseli skrývat kým jsou. Podporujeme narovnávání práv LGBT+ pracovníků a jsme inspirací pro ostatní společnosti ve skupině KBC. U nás mají stejné podmínky jako ostatní včetně např. volna na vlastní svatbu nebo ošetřování člena rodiny, i když český zákon je v tomto ohledu diskriminuje. Za svůj přístup získala ČSOB několik ocenění. Více informací se dozvíte v aktuálním díle!

Jiří Střelický

ČSOB Pojišťovna pečuje o klienty už 30 let

Host: Jiří Střelický, generální ředitel ČSOB Pojišťovny

Pojistit se dá cokoli – ruce, jste-li houslista, kolo, pokud vám na něm záleží. Ale taky třeba i dopady všudypřítomné inflace. Jiří Střelický prozradí, jak se efektivně bránit zvyšujícím se sazbám, na co si dát pozor, když máte třeba hypotéku a jak nejlépe pojistit život. Necelá půlhodinka povídání o tom, že neštěstí nechodí po horách… a je dobré být připraven. Poslechněte si aktuální epizodu!

doc. Ing. Ota Novotný, PhD.

Jak uspět v moderním businessu? Naučte se pracovat s daty!

Host: doc. Ing. Ota Novotný, PhD., prorektor VŠE pro rozvoj a Corporate Relations, zakladatel platformy Data & Business, vedoucí katedry informačních technologií na VŠE a zakladatel xPORT Business Accelerator VŠE

Za datové experty se dnes platí zlatem. Dvojnásob, pokud umí data vyžít pro rozvoj businessu. Jak se data dají využít, ale i zneužít? To vysvětlí Ota Novotný, expert na datovou analýzu. Upozorní, na co si dát pozor na sociálních sítích a řekne více o tom, jak se na základě dat rozhodovat. Ovšem i pro práci s daty je důležité zapojit selský rozum a intuici. Pokud vás data zajímají, nenechte si ujít náš tip na studium datových programů Data & Business VŠE. ČSOB je hlavním partnerem platformy, pomáhá s výukou bakalářských, magisterských i MBA studijních programů, s organizací DS&BI Academy a podílí se na budování české datové komunity.

Martin Vašek

Finance a investování ve světle (ne)očekávaných událostí

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel ČSOB pro investiční produkty a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Zvládnou vaše finance a investice jakoukoli událost? Pandemie covidu, vysoká inflace, dramatické navyšování úrokových sazeb, válečný konflikt – to vše se událo od prvního podcastového rozhovoru s Martinem Vaškem. Pokud jste tehdy naslouchali jeho radám a investovali jste, zjistíte, jaký vliv mělo vše zmíněné nejen na vaše investice. Stále váháte a ještě neinvestujete? Pak právě vám je určen tento podcast, jehož součástí jsou i tipy, pomocí jakých produktů do investičního vlaku naskočit či jak pracovat s rodinným rozpočtem.

MUDr. Lujza Zikmund Galková

Spěte bez nočních můr a vzbouzejte se odpočinutí

Host: MUDr. Lujza Zikmund Galková ze spánkového centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Jak kvalitně spát a probouzet se odpočinutí? S tím posluchačům podcastu Buďte v obraze poradí lékařka Lujza Zikmund Galková. Ve spánkovém centru pomáhá pacientům s nejrůznějšími problémy včetně nespavosti a poruch dýchání. A jaký vliv může mít spánek na zdravý životní styl? V aktuální epizodě se dozvíte třeba i to, jak spaní ovlivňují horory a komu se nejčastěji zdají noční můry.

Martin Hoffer

Hudbu dělám více než 25 let a pořád mě to baví

Host: Martin Hoffer, producent a sound designer, spoluzakladatel skupiny Skyline

Martin je zakladatel známé elektronické kapely Skyline. Kromě hudebních projektů, produkuje hudbu pro film, videohry, multimediální výstavy, video mappingy, reklamy a v neposlední řadě má na starosti zvukovou kvalitu našeho podcastu Buďte v obraze. V nové epizodě promluví o svých začátcích a také o založení první české školy hudební produkce EMA – Electronic Music Academy – Prague. Prozradí vám horkou novinku - Skyline vyměnila zpěvačku a co má tato změna společného s ČSOB.

Pavel Podruh

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Pavlem Podruhem

Host: Pavel Podruh, český podnikatel a zakladatel projektu Český soběstačný dům

Pavel se zabývá koncepcemi budov v různé míře energetické samovýroby a zdrojové soběstačnosti. Další oblastí jeho aktivit je vývoj bateriového úložiště iBatt.energy pro domácnosti bez možnosti vlastní fotovoltaické elektrárny. Za svou práci získal cenu Manažer roku 2017, Cenu OSN za společenskou odpovědnost či European Sustainable Energy Award 2018, v roce 2019 převzal v Japonsku významné mezinárodní ocenění The Outstanding Young Person.

Míša Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Jakub Ditrich

Používat elektrokolo pro dopravu ve městě? Je to nejrychlejší!

Host: Jakub Ditrich, zakladatel a ředitel společnosti ekolo.cz

Obliba elektrokol v Česku roste. Kdysi dostaly nálepku kol pro nesportovce, ale to se podle zakladatele společnosti ekolo.cz Jakuba Ditricha postupně mění. Kolo na baterii považuje spíš za dopravní prostředek než sport. V této podcastové epizodě vypráví i o tom, kolik kilometrů vydrží baterie nabitá a jak moc je Praha vhodná pro dopravu na kole.

Leopold Bareš

Stavba je koncert, kde všichni musí hrát správně

Host: Leopold Bareš, zakladatel firmy Sipral

Kodaňská spalovna se sjezdovkou na střeše a horolezeckou stěnou, pařížská budova Nadace Louis Vuitton nebo třeba obchodní dům Quadrio v Praze. To je jen část z 320 projektů českého dodavatele prosklených fasád s ročním obratem až 1,5 miliardy korun. Jak Leopold Bareš hodnotí 30 let podnikání? Podle čeho vybírá projekty a co ho na nich nejvíc baví? A proč stavbu označuje jako koncert? Poslechněte si aktuální epizodu!

Vanda Horáčková Seidelová

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Vandou Seidelovou

Host: Vanda Horáčková Seidelová, CEO a zakladatelka Twigsee

Míša si do svého pořadu pozvala Vandu Horáčkovou Seidelovou, CEO a zakladatelku Twigsee.

Twigsee je platforma, která zajišťuje komunikaci mezi školkou a rodičem a digitalizuje administrativu předškolních institucí. S tímto projektem Vanda vyhrála Women startup competition 2021 a působí v porotách různých startupových soutěží i jako mentorka pro začínající podnikatele. Twigsee se účastnilo našeho akcelerátoru Start it @ČSOB a v loňském roce získalo 13 milionů korun od investora Jiřího Hlavenky a podnikatele Jana Slámy (Jinej fond).

Michaela Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Zdeněk Kosour

Boříme mýty, že hendikepovaní patří jen k jednoduché práci

Host: Zdeněk Kosour, výkonný ředitel Kolibřík CSR

Sociální podnik Kolibřík CSR pomáhá již devátým rokem začleňovat hendikepované do společnosti a na pracovní trh. Manažerský tým Zdeňka Kosoura jim dodává sebevědomí a i díky tomu si troufnou na stále složitější úkoly. Unikátní spolupráce mezi ČSOB a Kolibříkem aktuálně znamená přes 80 pracovních míst pro hendikepované. Co mají konkrétně na starosti? A jak se daří odstraňovat předsudky při práci se zdravotně postiženými? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v aktuálním podcastu.

Jan Bureš

Inflace je rozdělující fenomén

Host: Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance

O zdražování, proměně ekonomiky během pandemie ale i o změně postoje k přijetí eura s Janem Burešem. Společně s Tomášem Sedláčkem diskutují o růstu inflace v Česku nebo o odlišných přístupech světových centrálních bank během pandemie. A proč začátek pandemie připomínal válečné rozpočty a období komunismu?

Jan Školník

Tvořivé lidi a odborníky na Broumovsko přitahuje nabídka kvalitního života

Host: Jan Školník, podnikatel a spoluzakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska

Kvůli firmě se přestěhoval z metropole do pohraničí a postupně se stal i výraznou tváří regionálního kulturního života. Proč podnikání v Broumově označuje za výzvu? Jak se podařilo původně zdevastovaný klášter přetvořit meditační a kulturní centrum? Poslechněte si naši novou epizodu!

Eva Pavlíková

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Evou Pavlíkovou

Host: Eva Pavlíková, CEO Česko.Digital

Míša si do svého pořadu pozvala Evu Pavlíkovou, CEO Česko.Digital.

Česko.Digital je komunita IT profesionálů, kteří ve svém volném čase pomáhají státu a neziskovým organizacím s digitalizací (mají cca 4 000 dobrovolníků). V době pandemie se zasloužili např. o projekty Covid Portál nebo Učíme online – zaměřený na digitalizaci českého školství. Letos v lednu získali investici 4 miliony korun od globální nadace Avastu.

Michaela Lhotková je členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data.

Zuzana Paulovics

Úmrtnost startupů je až 90 %, v akceleračním programu ji můžete výrazně snížit

Host: Zuzana Paulovics, šéfka akceleračního programu Start it @ČSOB

Proč je výhodné rozvíjet vlastní startup v akceleračním programu? Pro koho je takový program vhodný? A co konkrétně nabízí akcelerátor Start it @ČSOB? V aktuálním podcastu navíc Zuzana představí i novou výzvu Green Challenge, která se zaměřuje na podporu zelených startupů.

Radek Hájek

Jak potřeby klientů mění banku

Host: Radek Hájek, výkonný ředitel retailové distribuce ČSOB

Poslechněte si, jak inovace a potřeby klientů překonaly původní představy o digitalizaci bankovnictví, proč se hotovost vytrácí z našich životů a jaký pocit měl Radek Hájek z mezilidských vztahů ve vypjatých momentech pandemie.

Marek Vrabec

Umění je (mi) drahé

Host: Marek Vrabec, zakladatel a ředitel festivalu Struny podzimu

Poslechněte si podcast s ředitelem festivalu, který České republice pravidelně představuje ikonické hudební osobnosti a osvětluje vztahy mezi klasickou a soudobou vážnou hudbou, jazzem, hip-hopem či elektronikou. Zjistěte, jak jeho práci ovlivnila pandemie, proč festivalu prospívá spolupráce s ČSOB nebo které umělce si přeje pozvat příště.

Jiří Vévoda

Pro naše klienty jsme partnerem ve světě financí

Host: Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB, vrchní ředitel zodpovědný za řízení financí a investiční služby

Podcast s Jiřím Vévodou vám představí finanční sektor tak, jak jste o něm zatím možná neuvažovali – jako nástroj pro zvyšování blahobytu každého klienta a tím i společnosti. Dozvíte se například, jak ČSOB podporuje lidi s hendikepem nebo nebo jaké speciální produkty a služby nabízí svým starším klientům.

iří Feix

Hypoteční boom – rady a tipy, jak financovat úsporné bydlení

Host: Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny

Načerpejte relevantní informace o dlouhodobých trendech v bydlení z pohledu Jiřího Feixe – šéfa největšího poskytovatele úvěrů na bydlení. Dozvíte se, jaké inovace přináší banka lidem, kteří chtějí bydlet úsporně, k čemu jsou dobré často diskutované energetické štítky a jak vám pomohou k lepší sazbě u hypotéky nebo co mohou mladí lidé udělat pro vlastní bydlení.

Stanislav Uma

Moderní pojistka vás opravdu podrží

Host: Stanislav Uma, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny odpovědný za divizi klientských služeb a přímé distribuce

Poslechněte si, proč Stanislav Uma považuje Českou republiku za bezpečné místo, co se týče živelních katastrof, a jakou roli v tom hraje správné pojištění. Dozvíte se, jak nastavit pojistku a předejít přitom riziku podpojištění nebo kde vidí budoucnost řešení pojistných událostí.

Michaela Lhotková

Jak inovace mění nejen svět bankovnictví

Host: Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace, digitalizaci a data

V rozhovoru se dozvíte, proč skupina ČSOB patří k lídrům v oblasti inovací a jaká konkrétní řešení nabízíme našim klientům. Poslechněte si, jak bankovní identita usnadní život nejen v oblasti bankovnictví a proč je pro nás důležité být opravdu důvěryhodným partnerem, který citlivá data svých klientů v prostředí internetu bezpečně ohlídá.

Tomáš Vokáč

Program prince Philipa pomáhá mladým lidem s přípravou pro život, trh práce a kariéru

Host: Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v ČR

Aktuální podcast představuje jednu z nejoceňovanějších forem neformálního vzdělávání, která už 65 let motivuje mladé lidi k překonávání sebe sama. Poslechněte si, kolika mladým Čechům už program otevřel dveře na vyhlášené univerzity nebo pomohl dosáhnout jejich sny a cíle.

Martin Kupka, Dominik Rusinko a Petr Dufek

Jak ekonomika hýbe světem

Hosté: Martin Kupka (hlavní ekonom ČSOB), Dominik Rusinko a Petr Dufek (analytici ČSOB) společně diskutovali s Tomášem Sedláčkem

V aktuálním podcastu si poslechněte hodnocení našich analytiků loňského roku v ČR, v Evropě a ve světě. Proč nemá smysl se bát inflace a jaké dopady na ekonomiku mají pandemie nebo Green Deal? A má smysl připravovat děti na svět, kterému bude vládnout flexibilita?

Marcela Suchánková

ČSOB mění Česko

Host: Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB, vrchní ředitelka HR, IT a Operations

V rozhovoru s Marcelou Suchánkovou se například dozvíte, jak zapojujeme do našich týmů kolegy s hendikepem, proč s pomocí neziskovky Czechitas podporujeme nejen ženské IT talenty a jaký dopad si slibujeme od nízkouhlíkové politiky a sdílení služebních vozů. A také vám Marcela představí naši unikátní zaměstnaneckou aplikaci ZAPKA.

Blanka Beranová

Základ naší budoucnosti stavíme na udržitelném chování

Host: Blanka Beranová, manažerka zodpovědná za Sustainable aktivity v ČSOB

ČSOB jako první mezi zdejšími bankami ukončila financování byznysu založeného na spalování uhlí. K jakým dalším krokům se v rámci strategie udržitelnosti chystá, nám prozradí Blanka Beranová, která má za jejich naplňování v ČSOB zodpovědnost.

Aleš Tomek

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Alešem Tomkem

Host: Aleš Tomek, primář Neurologické kliniky 2. LF UK a FN Motol

Michaela Lhotková si do svého pořadu pozvala Aleše Tomka, společně se bavili o budoucnosti medicíny, lidském mozku a zdraví nebo o projektu Čas je mozek. Projekt Čas je mozek vznikl v roce 2015 s cílem informovat širokou veřejnost o projevech cévní mozkové příhody a možnostech její včasné léčby. Cílem je zlepšit znalost příznaků cévní mozkové příhody a seznámit veřejnost s první pomocí postiženému pacientovi. Aleš Tomek vzdělává veřejnost o příznacích mrtvice a popularizuje tento typ onemocnění. Je předsedou Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti ČLS JEP.

Ivo Koukol

Jak se staví budovy budoucnosti?

Host: Ivo Koukol, architekt a ředitel Programu výstavby budov ústředí ČSOB

Architektonické zadání pro budovy ČSOB je jednoznačné: udržitelnost a energetická soběstačnost. Pojďte se s Ivo Koukolem vydat na poslechovou procházku po nové regionální centrále ČSOB v Hradci Králové. Dozvíte se, jaká úskalí přináší budování technologicky nadčasových domů, jak jsou řešeny energetické nároky budov a jak se v nich lidé při práci cítí.

Dan Tržil

Podcasty jsou stále na vzestupu

Host: Dan Tržil, podcastový expert

Posloucháte podcasty? Podle čeho si vybíráte? A neláká vás točit vlastní? Dan Tržil, expert na českou podcastovou scénu, seznámí s tím, jak s podcasty začít, čeho se vyvarovat a jak je hlavně dobře zpropagovat. Dan nasdílí tipy, co stojí za to sledovat. A nepřijdete ani o novinky, které můžeme u podcastů v budoucnu očekávat.

Zuzana Paulová

Budeme jako první čeští curleři bojovat na olympijských hrách v Pekingu

Host: Zuzana Paulová, curlerka a v ČSOB je zodpovědná za projekt Kate4Employees

Jak se hraje curling v Čechách a jak se s ním dostat až na olympiádu, prozradí Zuzana Paulová, vícenásobná mistryně smíšených dvojic v curlingu. V novém dílu podcastu vypráví o jejích začátcích, o společném trénování s manželem a hlavně, jak se dá skloubit sport na vrcholové úrovni s prací na plný úvazek.

Ondřej Vychodil

Flexibilita je součástí naší firemní DNA

Host: Ondřej Vychodil, ředitel Lidských zdrojů v ČSOB

Omezení spojená s pandemií koronaviru byla velkou zkouškou flexibility v řízení lidských zdrojů. Co se skrývá pod označením „hybridní model práce“, v novém dílu podcastu odhalí Ondřej Vychodil. Dozvíte se také, jaké novinky vnesla pandemie do stylu práce a jak to ovlivnilo spokojenost našich zaměstnanců.

Ján Lučan

Pokud mají firmy inovovat, musí si připustit změnu

Host: Ján Lučan, člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast vztahového bankovnictví

Česká republika dosahuje v mnoha oborech vysokého inovačního potenciálu. Co nejčastěji brání firmám jej plně využít? A co jim nejvíce chybí? V novém dílu podcastu vám to prozradí Ján Lučan. Mimo jiné se také dozvíte, jak úspěšně české firmy čelí pandemii a jak vidí situaci v budoucnu.

Zdeněk Tůma

Česká národní banka – ze žáka se stal učitel

Host: Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB, předseda dozorčí rady ČSOB

Poslechněte si nový díl podcastu s předním českým ekonomem Zdeňkem Tůmou a dozvíte se, jak hodnotí současnou českou ekonomiku, jak vnímá kryptoměny a budoucnost bankovnictví. V společném rozhovoru s Tomášem Sedláčkem zavzpomínají na vývoj českého ekonomického vzdělávání, dospívání České národní banky a rozvoj bankovního sektoru v 90. letech.

Tomáš Jaroš

Nejen o investování na burze

Host: Tomáš Jaroš, generální ředitel Patria Finance

Tomáš Jaroš nám v aktuálním podcastu poodhalí tajemství světa investic. Poslechněte si, jak jsou na tom Češi ve srovnání s Evropou a kam se v posledních letech posunuly investiční nabídky. Dozvíte se také, co si můžete představit pod roboinvestováním nebo jak se do investic promítá trvale udržitelný přístup.

Matěj Lejsal

Jsme průvodci stářím pro každého, kdo potřebuje pomoc

Host: Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder

Jací jsou dnešní senioři a jak prožívali období „vzdálení se“ během covidové pandemie? Poslechněte si, co bychom při přípravě na stáří neměli opomenout a proč Sue Ryder nikdy nepřestane být učící se organizací. Tato a další témata vám otevře Matěj Lejsal, ředitel organizace Sue Ryder, kterou s ČSOB pojí dlouholeté partnerství.

Martin Sedlák

Usilujeme o to, aby domácí ekonomiku poháněly moderní zdroje energie

Host: Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky

Českou energetiku čekají v následujících letech zásadní změny. Velmi důležitou roli by nově měly hrát obnovitelné zdroje energie. V rozhovoru s Martinem Sedlákem se dozvíte, co by se mohlo v Česku na poli energetiky po letech stagnace zlepšit, proč obor prochází významnou transformací a jak nástup inovativních řešení mění celý sektor.

Petr Manda

Ekonomika se nachází v období převratných změn

Host: Petr Manda, ředitel Korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB

Poslechněte si o dopadech závislosti mezinárodního obchodu na dopravě v době, kdy se sešly vlivy pandemie a politických událostí jako například Brexit. Jak to všechno ovlivňuje trh práce a jestli do pravidel hry promluví i generační obměna v českých firmách, to se dozvíte v aktuálním podcastu s Petrem Mandou.

Zora Křičková

Náš zelený příběh je o svobodě i zodpovědnosti

Host: Zora Křičková, výkonná ředitelka útvaru Facilities management ČSOB

Jaké to je, vytvářet životní prostředí pro 9 000 zaměstnanců ČSOB? Zora byla u toho, když se rodila centrála ČSOB v Radlicích, nejekologičtější budova v ČR a vzor pro všechny další projekty, co přicházejí po ní. Jak probíhá stěhování 3 tisíc lidí, proč se potřebujeme setkávat i v postcovidové době, kdy se skoro všechno zvládá online, a jak v ČSOB plníme naše ekologické závazky, to se dozvíte v aktuálním podcastu, kterým vás provede Tomáš Sedláček.

Daniela Pešková, Michaela Lhotková

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Danielou Peškovou

Host: Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny

Michaela si s Danielou Peškovou povídala o inovacích v bankovnictví, spolupráci bank či konkurenci, bankovní identitě a řadě dalších témat. Daniela Pešková je v České spořitelně zodpovědná za retailové bankovnictví (v představenstvu ČS je od roku 2016 jako jediná žena, pod sebou má cca 5 tisíc zaměstnanců). Je to první žena, která se objevila v nejvyšším vedení některé z velkých bank.

Romana Widenková a Tomáš Krutina

Proč je důležité míti FILIPa a kdo ho pro děti natáčel

Host: Romana Widenková a Tomáš Krutina, aka Evka a Evžen, herci z aplikace FILIP

V tomto podcastu jsou hosté hned dva, mladí bezprostřední herci, kteří si vzali na starost zpřístupnit dětem svět peněz v naší aplikaci FILIP. Během natáčení 30 videí s tématy finanční gramotnosti se sami leccos přiučili a podělí se s vámi o své zážitky z castingu i natáčení aplikace.

Aplikaci FILIP si můžete stáhnout

Martin Rehák

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Martinem Rehákem

Host: Martin Rehák, CEO Resitant AI

Michaela si s Martinem Rehákem povídala o umělé inteligenci, automatizaci nebo kyberútocích. Martin Rehák je zakladatel společnosti Resistant AI, což je technologická společnost, která chrání nejen banky před pokročilými kyberútoky a podvody. Díky umělé inteligenci dokáže rozpoznat zfalšované dokumenty, podvodné transakce i útoky cílené na scoringové modely. Společnost Resistant AI byla založena v lednu 2019, v únoru získala investici ve výši 2,75 mil. USD.

Videorozhovor je k dispozici na Youtube.

Lukáš Sedláček

Rád motivuji lidi na sobě pracovat a mířit výš

Host: Lukáš Sedláček, zakladatel vzdělávací platformy ELAI, události Týden inovací ČR a sociální sítě Poetizer

Dnešní povídání bude hodně pestré. Dozvíte se, co zajímavého přináší ELAI, tedy European Leadership & Academic Institute, jak funguje Poetizer, neboli sociální síť pro básníky celého světa nebo jaké bylo dětství bratrů Sedláčkových v Dánsku a Finsku.

Hynek Čermák

Musel jsem se naučit říkat NE

Host: Hynek Čermák, filmový a divadelní herec, režisér a fotograf

„Žiju dneškem, minulostí ani budoucností se moc nezabývám,“ říká Hynek Čermák, muž mnoha talentů, který se prosadil úsporným hereckým projevem v rolích drsných chlapů. Poslechněte si, jak je spokojený s filmem Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla, že s dětmi ještě neskončil a co si odnesl ze spolupráce s choreografem Petrem Zuskou.

Alena Jančíková

Lidem po poranění míchy pomáháme už 30 let

Host: Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA

Alena si v 18 letech poranila páteř a zkušenost s ochrnutím přetavila v aktivní pomoc lidem ve stejné situaci. Je vizionářkou projektů, které asociace CZEPA pro vozíčkáře realizuje. Poslechněte si praktické tipy, jak se po ochrnutí vrátit zpátky do života, a zjistěte, co je to peer mentoring nebo jak chce ČSOB garantovat bezbariérové pobočky pro všechny typy hendikepů.

Na sbírku „100 kroků zpátky do života“ můžete přispět přes odkaz: www.znesnaze21.cz/sbirka/100-kroku-zpatky-do-zivota#o-sbirce. Děkujeme!

Alenka Šafratová

Najít správné džíny je jako najít správného chlapa – někdy to chvíli trvá

Host: Alenka Šafratová, stylistka a zakladatelka Školy stylu

Moderátorka Lenka Vahalová si s Alenkou vzaly na paškál hlavně sebevědomí a styl českých žen. Proč o sobě Alenka říká, že je velká bojovnice proti trendům a co by měla mít každá žena v šatníku? Jak se změnil styl oblékání v době covidu a co si myslí o slow fashion, to se dozvíte v našem aktuálním podcastu.

Cyril Klepek

Inovační čtvrtek Míši Lhotkové s Cyrilem Klepkem

Host: Cyril Klepek, ředitel a zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl

První inovační čtvrtek Michaely Lhotkové s Cyrilem Klepkem, CEO společnosti Cyrkl, nyní také v podcastové podobě!Mluvilo se například o tom, jaké trendy a výzvy přináší v udržitelnosti a inovacích 21. století a jak se k tomu staví samotné firmy. Pomohly Cyrilovi nějak zkušenosti z bankovnictví v jeho podnikání? Poslechněte si rozhovor s držitelem speciální ceny ČSOB Udržitelné inovace v rámci projektu Innovators 20. Videorozhovor je k dispozici na Youtube.

Martin Kosobud

Propojujeme investování s obnovou přírody

Host: Martin Kosobud, ředitel ČSOB Private Banking

Jako první privátní bankovnictví v ČR přicházíme s jedinečnou myšlenkou propojit zodpovědné investování s tématem životního prostředí. O jakou novinku se jedná, nám v tomto díle prozradí Martin Kosobud. Dozvíte se také, jak zodpovědně investovat a jak hledat příležitosti tam, kde to příroda a budoucí generace ocení.

Jiří Střelický

V čem tkví kouzlo propojení bankovního a pojišťovacího byznysu?

Host: Jiří Střelický, generální ředitel ČSOB Pojišťovny

Pojištění je široké téma, ale je v dnešní době ještě trendy? Jakým směrem se vlastně ubírá a jak s ním zamával poslední rok ve znamení koronaviru? Nahlédněte do světa pojištění tak trochu z jiné strany, třeba s ohledem na nové technologie. Ony totiž elektromobily a autonomní domácnosti na první pohled ulehčují život a minimalizují rizika, ale reálně přinášejí spoustu nových výzev.

Petr Knapp

Pro stabilitu ekonomiky mají banky stále klíčový význam

Host: Petr Knapp, člen představenstva a výkonný ředitel pro Vztahové bankovnictví ČSOB

Pokud se chcete na bankovnictví podívat z nadhledu, nenechte si tentokrát ujít setkání s Petrem Knappem, nejdéle se pohybujícím vrcholným bankéřem u nás. Tomáš Sedláček si s Petrem Knappem bude povídat nejen o jeho zkušenostech z Londýna, ale také třeba o tématu udržitelnosti a dotknou se i aktuální situace spojené s koronavirem.

Martin Vašek

Chováte-li se zodpovědně k životu, můžete zodpovědně i investovat

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

S Martinem Vaškem jsme si povídali nejen o nových trendech v investování. ČSOB uvádí na trh „zodpovědné“ varianty smíšených fondů klientům šitých na míru, které zohledňují témata udržitelnosti a vztahu k přírodě a společnosti. Co se skrývá pod řešením ČSOB NaMíru? Je zodpovědné investování jen módním výstřelkem nebo novým standardem?

Jitka Hajičová

Vzděláváme děti, aby rozuměly světu financí

Host: Jitka Hajičová, výkonná ředitelka Obchodní podpory Retailu

Dnešní povídání bude o dětech, ale i rodičích. Právě ti by totiž měli mít největší zájem na finanční gramotnosti svých ratolestí. Pomoci jim v tom může nově vyvíjená aplikace Filip, která zábavnou formou provází děti světem financí a digitální bezpečností. Jitka prozradí, kdy se na ni mohou vaše děti těšit a jestli se mohou zapojit do výukového programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy.

Monika Granja

Pomáháme, kde je potřeba

Host: Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Poslechněte si, jak vlastně vznikla první spolupráce s ČSOB – Fond vzdělání a v čem změnila životy zatím více než 1 200 studentům. Dozvíte se také, proč se Monika spoléhá na svůj skvělý tým, jak se dá prakticky pomáhat i v době covidové a co přináší hendikepovaným lidem projekt ČSOB Karta dobré vůle.

Jiří Feix

Hypotéky právě zažívají obrovský boom

Host: Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny

Bydlení – a jak na něj dosáhnout. To je ústřední téma aktuálního podcastu věnovaného jak hypotékám, tak i stavebnímu spoření. Dozvíte se třeba proč se přejmenovala ČMSS na ČSOB Stavební spořitelnu, jaký osud čeká legendární Lišku a jaké to je být držitelem ocenění „Hypotéka roku“ v anketě Banka roku 2020. Poslouchat by určitě měli i ti, které zajímá, jak se bude v nejbližší budoucnosti vyvíjet trh s nemovitostmi.

Cyril Klepek

Loni jsme zachránili 50 000 tun odpadu, který by skončil na skládkách

Host: Cyril Klepek, ředitel a zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl

Může se odpad změnit v poklad? Ano! Co je pro jednu firmu materiál k vyhození, může pro jinou být cenná surovina, ze které vyrobí další produkt. Na tomto principu rozjel Cyril Klepek unikátní systém speciálního tržiště. V této epizodě se dozvíte, jak celý projekt funguje, co to je cirkulární ekonomika, jak bojuje s odpady sám Cyril a co můžete udělat pro budoucnost planety i vy.

Cyril Klepek byl v projektu Innovators 20 oceněn speciální cenou ČSOB Udržitelné inovace.

Marek Loula

Restart ekonomiky musí reagovat i na klimatickou výzvu

Host: Marek Loula, vrchní ředitel Korporátního bankovnictví ČSOB

Poslechněte si, jak řešení klimatických změn ovlivní ekonomiku a co může ČSOB nabídnout českým firmám v současné situaci razantních změn. Dozvíte se také, jaký dopad bude mít na ekonomický rozvoj České republiky evropská zelená politika a co se dá dělat proto, aby se vyšší náklady na ekologii v budoucnu vyplatily.

Jiří Střecha

Řídím Poštovní muzeum, ale známky nesbírám

Host: Jiří Střecha, ředitel Poštovního muzea

Aktuální podcast vám odhalí svět známek, razítek a promyšlené logistiky. Dozvíte se například, které výjimečné exponáty se ukrývají pod střechou Poštovního muzea, jaké neobvyklé druhy přepravy dopisů se používaly a podle čeho se vybíralo téma nové expozice známek pro rok 2022.

Hélène Goessaert

I like taking a risk… there is a way out of every crisis

Guest: Hélène Goessaert, member of the Board of Directors responsible for risk management

Listen to a podcast with Hélène Goessaert and learn why it's good to belong to a theatre group and why a walk around the block is not a bad thing at all. Hear about the riskiest decisions she has ever made and how she loves decision-making at work, with fairness and respect always playing a major role.

Renata Němcová Pixová

Důvěra lidí je pro nás to nejcennější

Host: Renata Němcová Pixová, ve skupině ČSOB zodpovědná za marketing a komunikaci

V aktuálním podcastu se dozvíte, jak zjednodušujeme svět financí, proč je novou tváří komunikace právě chameleon a jak to souvisí se zodpovědností k přírodě i k potřebám našich klientů. Co můžeme čekat od osobní digitální asistentky Kate a proč jsme vlastně získali ocenění Klientsky nejpřívětivější banka roku 2020. Poslechněte si také o tom, jak moc je pro nás důležité, že nám naši klienti věří, a kde všude se v době pandemie snažíme pomáhat.

Foto Ivan Trojan

Myslím, že žijeme v krásných časech!

Host: Ivan Trojan, divadelní a filmový herec

Co dělá Ivan Trojan, když právě nehraje? Jak se vypořádával s uzavřením Dejvického divadla? V čem se za poslední roky posunul, kde se naopak zasekl nebo jak vzpomíná na natáčení Samotářů; to vše si můžete poslechnout v aktuální epizodě podcastu Buďte v obraze.

Hostem Tomáše Sedláčka byl Ivan Trojan, který nyní získal Cenu české filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Šarlatán. K tomuto prestižnímu ocenění velmi gratulujeme!

Barbora Vachová

Diverzita pomáhá k lepším rozhodnutím

Host: Barbora Vachová, lídr pro diverzitu v ČSOB

„Aby byl v ČSOB každý sám sebou,“ říká Barbora Vachová, naše expertka na rozmanitost. Diverzita v managementu přichází ruku v ruce s pochopením, jaké přínosy získá firemní prostředí ze spolupráce mužského a ženského principu. Dozvíte se o tom, proč je důležité aktivně vytvářet podmínky pro pracující rodiče malých dětí, proč v ČSOB řešíme i témata LGBT Diverzity, anebo proč si myslíme, že vstřícné prostředí, podněcující využití nejlepšího talentu, je pro budoucnost nevyhnutelné.

Vladimír Polívka

Když v tom člověk najde tu pravdu, je jedno, jestli hraje v Národním nebo v Dejvickým

Host: Vladimír Polívka – český divadelní, televizní a filmový herec & moderátor

Oblíbený herec a moderátor nejnovější řady show Tvoje tvář má známý hlas nám objasní, proč je oproti jaru coronazkušenější a jak na něj pandemie dolehla. O co všechno přišel a co nového chystá? Kromě toho se dozvíte, jaké má důvody pro psaní divadelní hry se svým otcem či proč si vybral angažmá právě v Dejvickém divadle. A také prozradí, kdo je v jejich herecké rodině papoušek, kdo jelen a kdo lvice.

Lukáš Polčák

„Chci motivovat milión lidí“

Host: Lukáš "Polči" Polčák, sportovec a motivátor

Jak se dá žít skvělý život bez části ruky a nohy a k tomu pomáhat zdravým i hendikepovaným, si poslechněte v podcastu s Lukášem Polčákem, bývalým paralympijským reprezentantem v plavání. Dozvíte se, jak mu společně s ČSOB můžete pomoci získat bionickou protézu a jaké další sny si chce Lukáš splnit.

Marcela Suchánková

Proč v ČSOB budou lidé vždy na prvním místě – a co na to Kate?

Host: Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za HR, IT, zpracování operací, projekty, právní a facility management

Poslechněte si, na jaké změny se v roce 2021 chystá Marcela Suchánková. Proč se pořád učí něčemu novému, jak si představuje role zaměstnanců a manažerů budoucnosti, kam se bude dál ubírat naše strategie Digitálně a s lidmi a co bude umět virtuální asistentka Kate? To všechno se dozvíte v aktuálním podcastu.

Andy Pavelcová

Nejen o punkových začátcích platformy, se kterou cvičí tisíce Čechů

Host: Andy Pavelcová – právnička & autorka českého online fitness programu FITFAB Strong

Andy už zvedla ze židle přes 2 000 z nás v ČSOB a dala nám pěkně do těla. A nejen nám! Díky jejím videím na www.fitfabstrong.cz se totiž může pořádně zapotit kdokoli a kdykoli, aniž by vytáhl paty z domu. A videa stále přibývají. Kolem projektu již vznikla i komunita fanoušků, ke kterým se můžete přidat i vy. Čekat s tím do nového roku určitě nemusíte. Andy nám kromě toho objasní, jak se stravuje, co jí zlepšuje náladu a jaký sen má na stará kolena.

Jan Sadil

I když to letos bylo náročné, vždycky jsme byli klientům nablízku

Host: Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail

Už od počátku pandemie jsme pro klienty dělali maximum – např. jako první jsme přišli s odklady splátek, drželi jsme co nejvíce poboček otevřených a skvěle se zapojilo také naše callcentrum. I díky tomu jsme získali titul Klientsky nejpřívětivější banka roku. Dozvíte se také, co by klientům, kolegům i sobě přál do nového roku.

Patrik Hartl

Žiju ve dvou realitách. A fantazie je jedna z nich

Host: Patrik Hartl – oblíbený český bestsellerista, režisér a dramatik

S Patrikem jsme si vzali na paškál především jeho psaní. Spisovatel nám na sebe třeba prozradil proč nepíše, když se mu nechce, jak se projevuje jeho puntičkářství nebo jak jeho autorský styl ovlivnil sprint. Zároveň se dozvíte víc o připravovaném filmu, který zrežíroval, a jak to bylo s jeho scénářem. A povídalo se nám tak dobře, že původních 20 minut na rozhovor se nám hodně protáhlo. Tak fajn to bylo!

Foto Petr Hutla

Proč mě práce v ČSOB i po víc jak 20 letech tolik baví

Host: Petr Hutla, člen představenstva zodpovědný za Řízení úvěrů, Public affairs a společenskou odpovědnost skupiny ČSOB

Společensky odpovědné chování a důraz na udržitelnost patří mezi základní pilíře filozofie ČSOB. A i díky tomu pracuje Petr Hutla v ČSOB rád už více než 2 dekády. Angažujeme se totiž jako firma v oblasti finanční gramotnosti, prostřednictvím spolupráce s organizací Sue Ryder pomáháme seniorům, s Policií ČR upozorňujeme děti i rodiče na internetové hrozby, pomáháme Lince bezpečí i našim regionům. A to není zdaleka vše. Poslechněte si, co Petr konkrétně na tom kterém projektu oceňuje.

Foto Martin Kupka, Jan Bureš a Petr Dufek

Naši analytici: Rok 2020 nás naučil očekávat neočekávané

Hosté: Martin Kupka – hlavní ekonom ČSOB, Jan Bureš – hlavní ekonom Patria Finance, Petr Dufek – makroekonomický analytik ČSOB - u jednoho stolu se spolu sešli a diskutovali s Tomášem Sedláčkem

Jak hodnotí naši analytici uplynulý rok v ČR, jak v Evropě a jak ve světě? A rýsuje se v roce 2021 dle nich nějaké zlepšení? Dozvíte se nejen to, ale i proč teď vsadit na průmysl, proč si myslí, že současná krize zafunguje jako katalyzátor nebo jaké dopady může mít pandemie na křehkou pracovní sílu.

Foto Ben Cristovao

Nepotřebuje Slavíky ani jiná křídla, za něj totiž mluví čísla

Host: všestranný Ben Cristovao – zpěvák, herec a sportovec

Bomby, Tělo, Stop, ASIO, IronBen, to je jen pár známých písní hudebníka vyprodávajícího české kluby a reprezentanta ČR na Eurovision Song Contest 2021. Zároveň slibný herec, propagátor rostlinného stravovaní a sportovec, který sklízí úspěchy v brazilském bojovém umění jiu jitsu. To všechno je Ben, jehož koncerty jsou plné energie a jehož YouTube klipy čítají miliony zhlédnutí. Pojďte spolu s námi nahlédnout do jeho nevšedního světa.

Foto Michaela Lhotková

Jak pomáháme start-upům měnit Česko i svět k lepšímu?

Host: Michaela Lhotková, šéfka inovací ČSOB

Michaela nám představí Start It @ČSOB, akcelerátor, který propojuje start-upy s korporátním světem. Jak jim v něm konkrétně pomáháme? Zdarma od nás mají workshopy, konzultace i mentora. Aktuálně takto pomáháme celkem 10 projektům. Dále se třeba dozvíte, proč se těšit na veřejný online Demo den, na jaké překážky start-upy za časů korony narážejí a mnoho dalšího!

Foto Michal Kúkola

Spartan Race? Útěk pro lidi nejen z kanceláře

Host: Michal Kúkola, ředitel českého Spartan Race

Spartan Race, jeden z vůbec nejpopulárnějších závodů překážkového běhání. Jeho český ředitel nám přiblíží, proč se závod často přirovnává k vojně a proč je pro některé lidi životním stylem. Dále nám objasní, čím závod své účastníky připravuje na neznámé. A co vy, troufnete si někdy svou fyzičku na Spartan Race otestovat?

Foto Milan Hrazánek a David Vinš

Že si trenéři dětí zaslouží docenit? Rozhodně!

Host: Milan Hrazánek – spoluzakladatel Díky, trenére & David Vinš – vítěz titulu Trenér mládeže 2019

Trenér mládeže musí být hlavně kamarád. Proč tomu tak je? A co platí na děti, tedy kromě odměn? To se dozvíte od vítěze titulu Trenér mládeže 2019 a spoluzakladatele iniciativy Díky trenére. Iniciativy, která oceňuje ty trenéry, kteří ke sportu vedou děti a učí je smyslu pro povinnost a fair play. Protože tak z nich vychovávají dobré sportovce i dobré lidi. Vítěze letošního ročníku oznámí v lednu na Dni trenérů mládeže.

Denisa Parkosová

Méně administrativy, spokojenější klient. A to i díky robotům

Host: Denisa Parkosová, výkonná manažerka Zpracování operací a nákupu

V ČSOB zaměstnáváme téměř sto padesát robotů, kteří nám pomáhají s opakující se prací, jako třeba se zodpovídáním stovek obdobných otázek každý den. I díky tomu si pak dokážeme najít víc času na naše klienty. A nejde o roboty, kteří by seděli v kanceláři – naši virtuální zaměstnanci pracují na farmě. Robotí. O tajích automatizace a o tom, že není IPA jako IPA, nám poví Denisa Parkosová.

Pavel Podruh

Jeden den na stavbě a druhý u japonského císaře

Host: Pavel Podruh vymyslel Český soběstačný dům a stal se jedním z nejznámějších neznámých českých velikánů; dnes hostem Tomáše Sedláčka

Dům, který nic nepotřebuje - ten si Pavel nejen vymyslel vlastní hlavou, ale i staví vlastníma rukama. Než se ale přiřadil k světově špičce, musel se zbavit otěží, které spoutávají nejednoho z nás. O své originální cestě po smyslu a naplnění, o tom jak změna dýchání obrátila jeho život a o tom, jak utéct protokolu u audience japonského císaře nám bude povídat svěží mladý člověk s humorem i hloubkou.

Martha Issová

S lehkostí o hlubokých tématech

Host: Martha Issová, známá česká filmová a televizní herečka, herečka Dejvického divadla

Ve víru virů s lehkostí debatovali o hlubokých tématech Martha Issová s Tomášem Sedláčkem, naším ekonomem. Martha nás nechá nahlédnout i do svého profesního zákulisí a přiblíží nám, proč divadlo vnímá jako jakýsi dialog mezi jevištěm a hledištěm. A objasní nám i proč pro ni byla jarní vlna koronaviru pozitivní zprávou o stavu českého národa a proč díky ní prožila krásné rodinné chvíle s manželem a svými dětmi.

Mgr. Vlasta Svitáková

Proč brát seniory jako celek, když je pro každého z nich důležité něco jiného, objasní koordinátorka seniorského projektu

Host: Mgr. Vlasta Svitáková, koordinátorka projektu Neztratit se ve stáří

Projekt Neztratit se ve stáří má za úkol pomoci starším lidem v jakékoli životní situaci. S čím se přitom setká člověk v jeho vedení? A jak to bude s naší populací v budoucnu? Nejen to nám poví Vlasta Svitáková: „Populace stárne a čekají nás strukturální změny. Je potřeba se na toto období připravit nejen materiálně, ale hlavně mentálně.“

Richard Podpiera

V ČSOB myslíme zeleně a chceme v tom ještě víc podporovat klienty i zaměstnance

Host: Richard Podpiera, zodpovědný za design retailových produktů ČSOB

Ekologie je velké téma poslední doby. Jak ji vnímá a přistupuje k ní společnost jako ČSOB? A co například plánuje do budoucna? Nejen to si povíme s ředitelem Richardem Podpierou: „Zelený přístup je součástí naší DNA už dlouho. Pořád jsou ale oblasti, kde chceme být k planetě, přírodě a společnosti ještě šetrnější. Je to sice běh na dlouhou trať, ale není na co čekat.“

David Borges

Před dluhy hlavu do písku nestrkejte! Samy totiž nevyšumí

Host: David Borges, analytik organizace Člověk v tísni

Jak jsme na tom my, Češi, s dluhy? Čeká nás po COVIDu vlna nesplacených úvěrů? A víte, s jakou mapou je prakticky totožná mapa exekucí? Možná vás to překvapí. Nejen to probereme s Davidem Borgesem z Člověka v tísni. Z organizace, se kterou jsme začali spolupracovat již v roce 2013, a kterou podporujeme v oblasti dluhového poradenství.

Tomáš Sedláček

O labutích, lásce, sanitkách a racionalitě s ekonomem ČSOB

Host: Tomáš Sedláček, filozofující ekonom, vysokoškolský pedagog, autor knihy Ekonomie dobra a zla, makroekonomický stratég ČSOB a nově občasný moderátor podcastů Buďte v obraze

Proč podle Tomáše čistě racionální rozhodnutí neexistují a také proč si myslí, že Češi jsou bohémové, kteří rádi hrají roli mezi Husem a Švejkem.

Martin Vašek

S Drobnými může investovat opravdu každý, říká Martin Vašek

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Starší a střední generace jsou k investicím zejména po zkušenostech z 90. let dost zdrženlivé. Mladší generace si zase myslí, že k nim potřebují spoustu peněz. Jak to tedy je? To nám poví odborník na investiční služby, Martin Vašek: „Chtěli jsme lidem dát službu, se kterou můžou zhodnotit své peníze bezbolestně a už od korunových částek. Investovat dnes může opravdu každý.“

Erik Knopp

Každý druhý týden jsem to chtěl zabalit, říká režisér úspěšného dokumentu

Host: Erik Knopp, režisér, dokumentarista

Na premiéru do Lucerny kvůli koronaviru nikdo nepřišel, o online-premiéru filmového dokumentu Na krev byl ale enormní zájem. Podle režiséra Erika Knoppa se snímek o osudech osmi generací loutkářského rodu Kopeckých rodil v bolestech: „Šel jsem do toho bez přípravy a natáčení mi vzalo hodně sil. Nakonec jsem se ale nechal plně ovládnout energií příběhu.“

Josef Šedivý

V rozvoji digitálních služeb hraje důvěra a bezpečnost klíčovou roli

Host: Josef Šedivý, odpovědný za digitální služby ČSOB

Opravdová digitální doba už pomalu klepe na dveře. Moderní technologie umožňují všem věkovým skupinám žít digitálně a změny v mobilním a elektronickém bankovnictví jsou toho dobrým příkladem. Banky nezapomínají ani na bezpečnost, ale zdaleka ne všichni klienti si uvědomují, že tím nejcennějším v online světě jsou citlivé údaje a soukromí, které si musíme pečlivě střežit.

Kateřina Lišková

Rozvody a psychické problémy: Linka bezpečí měla v karanténě napilno

Host: Kateřina Lišková, vedoucí Linky bezpečí

Žádostí o radu a pomoc na Lince bezpečí je tolik, že na ně kapacita zdaleka nestačí. Jen na chatu se během koronavirové karantény počet dotazů zvýšil o 200 %. „Nejčastějším podnětem, který řešíme, jsou psychické potíže dětí. Dospělé pak trápí hlavně problémy spojené s výchovou nebo rozvodem,“ říká v našem podcastu Kateřina Lišková, vedoucí odborných služeb Linky bezpečí.

Michaela Lhotková

Revoluce jménem Kate: S bankou si budeme povídat jako s parťákem

Host: Michaela Lhotková, šéfka inovací ČSOB

Blíží se doba, kdy každý z nás bude mít v mobilu osobního bankéře. Tedy spíš bankéřku. Seznamte se s Kate, digitální asistentkou, která si na vás udělá čas klidně i ve dvě ráno a vždy vám nabídne řešení přímo na míru. Kde se Kate vzala, co všechno bude umět a kdy se na ni můžeme těšit, nám prozradila šéfka inovací ČSOB Michaela Lhotková.

Major Václav Písecký

Pro děti může být chatování s predátorem i hra, vysvětluje kriminalista

Host: Major Václav Písecký, vedoucí oddělení informační kriminality z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy

Došlápnout si na sexuální predátory, jejichž praktiky odhaloval např. nedávný film V síti. I to je náplní práce majora Václava Píseckého. Není to vůbec snadný úkol. „Pro děti může být komunikace s predátory i hra, ale taky způsob, jak získat intimní zkušenosti,“ vysvětluje odborník na počítačovou kriminalitu v novém dílu našeho podcastu.

Jiří Martinka

Protože golf je skvělá hra

Host: Jiří Martinka, prezident Golf Clubu Hostivař

Jaké jsou výhody golfu oproti jiným sportům? A jak na něj dolehla korona-krize? Dozvíte se nejen to, ale i jak vzniklo Golfové hřiště v Hostivaři a co se na něm děje nyní. Kromě toho vám náš host představí tzv. hickory golf, který u nás v ČR založil, nabídne tipy golfovým začátečníkům, a navíc prozradí, na kterém hřišti on sám nejraději hraje. Přejeme příjemný poslech!

Luboš Krapka

Výchovou vodicích psů to zdaleka nekončí

Host: Luboš Krapka, ředitel Nadačního fondu Mathilda

Kdo by neznal nadační fond Mathilda, který pomáhá nevidomým a slabozrakým. Jeho ředitel nám přiblíží, jak nadační fond vznikl, co je jeho posláním, jaké 3 skupiny lidí propojuje a proč se v něm kromě výchovy psích společníků zabývají také benefičními aktivitami. Hrdým partnerem Mathildy jsme mimochodem již od roku 2011.

Jan Sadil

Trh bydlení: krize, udržitelnost a co řeší naši klienti

Host: Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail a komunikaci

Jak korona-krize poznamenala trh bydlení a hypotéky? A využívali klienti hodně odklad splátek? To objasní Jan Sadil, člen představenstva ČSOB. Dále se s ním podíváme na to, jaký je aktuální zájem o hypotéky a jak se změnily preference zájemců o vlastní bydlení. A jelikož je ekologie součástí naší firemní DNA, povypráví mj. také o našich eko-budovách, recyklovatelných kartách a dalších „zelených“ produktech.

Přemysl Rabas

Nejen o tom, jak se daří nosorožcům v Africe

Host: Přemysl Rabas, ředitel safari parku ve Dvoře Králové

Čím se safari park odlišuje od zoologické zahrady, vám představí přímo ředitel jednoho z nich. Navíc vás nechá nahlédnout do toho, co se u nich chystá v blízké budoucnosti a také se ohlédne do minulosti a povypráví o tom, jak se daří pětici nosorožců ve Rwandě rok po převozu od nich ze Dvora Králové.

Martin Vašek

Jak a proč investovat? Rozhovor s Martinem Vaškem o možnostech ve světě investic

Host: Martin Vašek, výkonný ředitel zodpovědný za investiční produkty ČSOB a zároveň generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti

Investovat dnes může každý a nepotřebuje k tomu horentní sumy. Jak tedy zhodnotit peníze, aby nezůstávaly ležet na účtu na pospas inflaci? A jaké možnosti nabízí akciový trh a trh dluhopisů? Nejen to nám poví Martin Vašek, který je světě investic jako doma.

Uvedené informace jsou pouhým sdělením a není je možné chápat jako investiční nabídku.

Štěpán Kubišta

Kultura v létě bude! Povídání o životě artistů a tipy, kam vyrazit

Host: Štěpán Kubišta, ředitel prostoru Jatka78

Jak koronakrize ovlivnila divadelní prostor Jatka78? A na co se mohou diváci těšit po plánované rekonstrukci? Ředitel Štěpán se zároveň podělí o tipy, kam letos za kulturou vyrazit a zavzpomíná, jak se na Jatka vlastně dostal.

Jakub Švrček

To musíte zažít! Pozvánka do science center pro děti malé i velké

Host: Jakub Švrček, ředitel Světa Techniky Ostrava

Science centra jsou místem, kde určitě nemusíte odkládat tatínky do wi-fi koutku. Proč si jejich návštěvu užije celá rodina? Čím se liší od muzea? A jaké exponáty lákají návštěvníky nejvíce? Lenka Vahalová zpovídala ředitele jednoho z nich.

Martin Myšička

S Martinem Myšičkou nejen o Dejvickém divadle

Host: Martin Myšička, herec a umělecký ředitel Dejvického divadla

Jak se Dejvické divadlo popralo s problémy způsobené koronavirem a jakým směrem se bude ubírat v budoucnu? Také se dozvíte, jaký seriál Martin natáčí nebo co má společného Myšička a včely.