Posilte schopnosti svého telefonu, tabletu či chytrých hodinek

Přestože jsou mobilní zařízení pevnou součástí našich životů, často nás ani nenapadne řešit jejich zabezpečení. Odstraňte poslední slabé články svého bezpečnostního řetězu. Dodržujte několik bezpečnostních zásad a můžete se tak vyhnout celé řadě starostí do budoucna.

Jak chránit mobilní zařízení před bezpečnostní hrozbou?

Nastavte si na svém zařízení PIN, gesto nebo heslo zamykací obrazovky

PIN, heslo nebo gesto vám pomůže chránit zařízení v okamžiku, kdy ho nemáte pod dohledem. Například když si v práci odběhnete uvařit kávu.

1. Ve svém telefonu otevřete nabídku Nastavení

2. V sekci Toto zařízení klepněte na Zamknout displej

3. Klikněte na položku Zámek displeje

4. Klikněte na položku PIN

5. Zadejte PIN

6. Potvrďte PIN

 
Nainstalujte si antivirovou aplikaci pro mobilní zařízení

Antivirové programy se vydávají nejen pro počítače, ale i pro mobilní zařízení. Poskytují komplexní ochranu a mnohé drobnosti podchytí za vás. Používejte však pouze známé a ověřené značky antivirů.
TIP: Při výběru se můžete inspirovat nezávislým hodnocením na www.av-test.org.

Instalujte pouze aplikace z důvěryhodných zdrojů

Nikdy neinstalujte aplikace z e-mailu nebo internetových stránek, protože mohou být nakaženy virem. Používejte výhradně oficiální obchody Apple iTunes, Google Play, Windows Marketplace, případně Samsung Galaxy Apps.
TIP: Ve svém telefonu můžete instalaci aplikací z neznámých zdrojů dokonce zakázat a nechat se upozorňovat před instalací potenciálně škodlivých aplikací.

1. Ve svém telefonu otevřete nabídku Nastavení.

2. V sekci Obecné či Osobní klikněte na položku Zabezpečení.

3. Ujistěte se, že volba Neznámé zdroje je deaktivována (není zaškrtnuta).

 
Sledujte oprávnění, která instalovaná aplikace požaduje

I v okamžiku instalace z oficiálního zdroje sledujte, o jaká oprávnění aplikace žádá, a důvěřujte svému “selskému rozumu”. Například aplikace Svítilna nepotřebuje přístup k vaší poloze či k vašim SMS zprávám.
TIP: Pokud na svůj telefon přijímáte SMS klíč z banky, nepovolujte žádné aplikaci přístup k vašim SMS. Pro komfortnější potvrzování transakcí můžete také využít aplikaci ČSOB Smart klíč, která nahrazuje potvrzovací SMS a je dostupná pro Android, iOS a Windows Phone.