Multibanking

Jedno místo pro všechny vaše účty

Nyní si k nám přes multibanking můžete přidat účty již z 7 bank. A nově se vám zobrazí i v ČSOB Smartu, nejen v internetovém bankovnictví.
Benefit 1
Své účty ovládáte z jednoho místa
Benefit 2
To důležité máte vždy na očích
Benefit 3
Vše na jedno přihlášení, takže ušetříte čas
Benefit 4
Služba funguje v bezpečném prostředí
Multibanking

Spravujte své účty z jednoho internetového bankovnictví

Benefit 1
Účty i z jiných bank můžete
snadno ovládat od nás
Benefit 2
Prohlédnete si zůstatky či historii
pohybů a zadáte z nich i platbu
Benefit 3
Připojení účtů z jiných bank je
jednoduché a stačí jej udělat jednou

Více o multibankingu

Vše si nastavíte během chvilky
Účty, které máte v jiných bankách, si k nám připojíte raz dva. A nemusíte ani nikam chodit, protože vše snadno vyřešíte v našem internetovém bankovnictví. Jak na to, zjistíte ve shrnutí níže.
Spustili jsme pro vás multibanking
Služba je určena pro klienty starší 18 let

Jak si připojit účty k nám

Přihlaste se do internetového bankovnictví, zvolte v levém menu Multibanking a poté Nastavení připojených účtů. Pak už stačí jen proklikat proces přidání účtu z jiné banky. Pokud budete chtít účet odpojit, můžete jej v tomtéž nastavení odebrat.

Už se nebudete muset přihlašovat do jiných bank

Na dlaždici Připojené účty pak můžete využívat tyto funkce:

  • Informace o zůstatku
    V dlaždici na úvodní stránce uvidíte zůstatky na připojených účtech.
  • Zobrazení historie pohybů
    Budete mít přehled o všech transakcích na svých účtech.
  • Zadání platby
    Jednorázovou tuzemskou platbu můžete díky multibankingu zadat i z účtu vedeného u jiné banky, takže se kvůli platbě nemusíte hlásit nikam jinam (platbu pouze u druhé banky potvrdíte jako obvykle).

Účtů z jiných bank můžete připojit neomezeně.

Bezpečí je pro nás na prvním místě

Multibanking je součástí internetového bankovnictví, do kterého se přihlašujete 2faktorovým ověřením, tedy nejen přihlašovacími údaji, ale navíc ještě SMS klíčem či Smart klíčem.

Nejprve si jej musíte v internetovém bankovnictví aktivovat a poté si připojit účty, které máte vedené u jiných bank. Připojení budete vždy potvrzovat přihlašovacími údaji banky, kde zmíněný účet máte. Platby zadané přes multibanking se potvrzují (čili autorizují) zvlášť.

Připojení účtu přes multibanking je kvůli bezpečnosti časově omezené, maximum je 90 dnů (může se lišit v závislosti na bance). Pro potvrzení připojení účtu se stačí znovu přihlásit svými údaji do druhé banky.

Multibanking se deaktivuje s posledním odpojeným účtem.

Jaké banky si nyní připojíte
V našem internetovém bankovnictví je vám multibanking plně k dispozici. Aktuálně přes něj můžete obsluhovat účty od České spořitelny, Equa Bank, Air Bank, Komerční banky, Monety, Creditas a Raiffeisenbank.
Připojení účtů je jednoduché, vše vyřešíte za pár minut
Z připojených účtů můžete snadno zadávat i platby

Připojené banky

V současné chvíli si k nám přes multibanking můžete přidat účty již z 7 bank.

Některé z bank umožnují jak aktivní tak pasivní operace (zobrazení historie, zobrazení zůstatku a zadání platby)
Equa bank
Česka spořitelna (pouze platby se splatností v aktuální bankovní den)
Air Bank
Komerční banka (pouze platby se splatností v aktuální bankovní den)
Moneta
A některé pouze pasivní operace (zobrazení historie a zobrazení zůstatku)
Creditas
Raiffeisenbank
Najdete ho i v ČSOB Smartu
Účty vedené u jiných bank s tímto šikovným vylepšením můžete mít na očích i ve svém mobilním zařízení. Vše pěkně v jedné appce.
Již v ČSOB Smartu
Multibanking v mobilu i na tabletu

Máte-li již nějaký svůj účet připojený v internetovém bankovnictví, zobrazí se vám v ČSOB Smartu automaticky hned na úvodní stránce. Ve svém ČSOB Smartu díky této novince na jednom místě uvidíte zůstatek na účtu i v jiné bance a můžete se snadno na jedno kliknutí podívat i na jeho pohyby.

Na co se nejčastěji ptáte

Co je multibanking a kde ho najdu?

Multibanking je služba, která vám umožní připojit si a ovládat účty, které máte v jiných bankách. Najdete ji po přihlášení do svého internetového bankovnictví na dlaždici Připojené účty a nově také i ve Smartbankingu.

K čemu bude multibanking sloužit?

Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a přimo na úvodní stránce si budete moci připojit účty, které máte v jiných bankách. Najednou tak uvidíte, nejen kolik peněz na kterém účtu máte, ale můžete si podívat i na přehledy pohybů, a dokonce i z účtů rovnou platit.

Pro koho je multibanking?

Pro každého našeho klienta, který využívá internetové bankovnictví, Smartbanking a má účty i v jiných bankách, které multibanking umožňují.

Bude služba multibanking nějak zpoplatněná?

Ne, služba bude zdarma.

Musím kvůli aktivaci multibankingu na pobočku?

Ne, na pobočku nemusíte. Vše totiž jednoduše vyřešíte ve svém internetovém bankovnictví. Na dlaždici připojené účty najdete návod, jak služba funguje a jak si připojit své účty.

Účty z jakých bank si budu moci připojit do svého internetového bankovnictví?

V tuto chvíli je možné si připojit účty z Equa bank a České spořitelny, Air Bank, Komerční banky, Monety, Creditas a Raiffeisenbank.

Proč bych měl multibanking využívat a své účty z jiných bank si připojit?

Díky multibankingu vyřešíte vše z jediného internetového bankovnictví. Nebudete se muset hlásit do ostatních v jiných bankách, a ušetříte tak čas a získáte přehled o všech pohybech i zůstatcích. A to na jednom místě.

Je multibanking bezpečný?

Služba je maximálně zabezpečená – funguje v bankovním prostředí a samozřejmě i komunikace mezi bankami podléhá nezbytnému technickému standardu.

Je multibanking nějak časově omezený?

Ano, připojení účtů z jiných bank je v multibankingu kvůli bezpečnosti časově omezené – maximum je 90 dnů (může se lišit v závislosti na bance). Minimálně jednou za tuto dobu je připojení vždy nezbytné znovu potvrdit (autorizovat). Pokud jej nepotvrdíte, nebudou se aktualizovat pohyby ani zůstatek a z účtu nepůjde zadat nepřímá platba. O vypršení limitu vás samozřejmě budeme informovat přímo v internetovém bankovnictví, v detailu připojeného účtu si pak kdykoli můžete zkontrolovat, kdy k vypršení limitu dojde.

Pokud mi nebude multibanking vyhovovat, bude možné jej nějak deaktivovat?

Možnost připojit si účty z jiných bank prostřednictvím multibankingu je samozřejmě zcela dobrovolná. Pokud byste nějaký účet nechtěli vidět a ovládat, můžete jej kdykoli sami odpojit.

Bude možné si do internetového bankovnictví v rámci multibankingu připojit své účty vedené u Poštovní spořitelny?
Ne, možné to zatím nebude. Na zlepšování služby ale samozřejmě budeme neustále pracovat – tedy i na tom, abyste si mohli připojit účty co nejvíce bank.