Přejít k obsahu

Vyzkoušejte náš ČSOB Smart a mějte své finance jednoduše pod palcem i v mobilu

  Chat online
  nápověda
  minimalizovat
  otevřít
  Přepis konverzace byl odeslaný.
  Chat je offline.
  Chyba při odeslání přepisu konverzace.

  Jak na to ...

  Vkládání dotazů
  Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

  Odhlášení
  Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

  Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

  Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

  Zavřít nápovědu

  Tvoje cesta #onlinem

  Finanční vzdělávání ČSOB

  Chraňte děti před internetovými predátory

  Vzhledem ke stále narůstajícímu trendu využívání moderních technologií, odlivu dětí do online prostředí a bohužel i nárůstu kyberkriminality, nabízíme ve spolupráci s Policií ČR výuku online bezpečnosti, která je založena na reálných kauzách. Ty nám pomáhají vysvětlit, jak sebou nenechat manipulovat na sociálních sítích a současně otevírají téma základů bezpečného pohybu ve virtuálním prostředí.

  Nabízíme nový výukový blok nazvaný „Tvoje cesta #onlinem“, jehož cílem je debata o nutnosti obezřetnosti na sociálních sítích a opakování bezpečnostních principů online světa. Výuku máme připravenou pro 6. – 9. třídy ZŠ na jednu vyučovací hodinu, je ale možné ji rozšířit na hodiny dvě, kdy zbývá dostatek prostoru pro interaktivní diskuzi. Publikum navštíví zaměstnanec ČSOB – expert online bezpečnosti, který může být doplněn preventistou Policie ČR.

  Výukový blok je výborným doplňkem klasické výuky, ale i preventivních bloků jiných organizací. Díky spolupráci s Policií ČR naše výuka pracuje s reálnými kauzami z českého prostředí.

  ČSOB je společensky odpovědná firma snažící se přispět ke vzdělané společnosti. Tato aktivita je poskytována zcela zdarma a výukové materiály neobsahují obchodní značky ČSOB.

  Máte zájem nebo otázky? Ozvěte se nám: financnigramotnost@csob.cz

   

  Bezpečnostní desatero pro rodiče

  Online útoků na nejmladší věkovou skupinu podle policejních statistik přibývá a my musíme s dětmi o rizicích mluvit a chránit je. Přinášíme tedy několik tipů z preventivního programu ve školách Tvoje cesta #onlinem:

  1. Domluvte se s potomkem, jakou část dne stráví na internetu nebo konkrétních zařízeních, tabletu či chytrém telefonu. Pokud domluva nefunguje, nastavte časový limit u jednotlivých aplikací nebo zařízení.
  2. Jděte dětem příkladem. Vysvětlete jim, že je důležité mít svůj telefon zabezpečený, dávat si pozor na to, kde ho nechávají – i na to, co stahují, jaké stránky otvírají a jaký obsah sdílejí s ostatními. Není například dobré veřejně psát, že na delší dobu opouštíte dům nebo byt – je to ideální pozvánka pro zloděje.
  3. Zkontrolujte zabezpečení a rodičovské zámky u streamovacích služeb jako je Netflix, HBO či Apple TV. Například u Netflixu můžete profily dospělých zaheslovat a v dětském profilu nastavit věkovou hranici.
  4. Hraje-li vaše dítě hry a má i svolení je stahovat, zadejte do tabletu či mobilu věkový filtr. Zejména u menších dětí mějte instalaci nových her vždy pod kontrolou prostřednictvím rodičovských aplikací.
  5. Pokud má potomek povolen přístup k placeným službám a aplikacím, pozorně sledujte výdaje například přes mobilní bankovnictví, ve kterém máte možnost nahlížet i na dětský/studentský účet.
  6. Pro získání pár herních bodů nebo nové postavičky často mizí i stovky korun. Pokud má dítě telefon, který předtím patřil vám, nebo používá váš telefon nebo tablet bez dozoru, pohlídejte si, že v něm nemáte historicky uložená platební data a hesla. Potomek může za jeden den „roztočit“ až desítky tisíc korun v mikroplatbách, a všem zůstanou oči pro pláč.
  7. Mluvte s dětmi o tom, proč danou hru hrají a co se jim na ní líbí. Dbejte na to, aby uměly rozlišovat pravé kamarády ve fyzickém světě od virtuálních spoluhráčů nebo „přátel“.
  8. Vysvětlete dětem, že bezpečnostní pravidla jsou stejná pro internet i fyzický svět, kde se s cizími lidmi také jen tak nebaví. Naučte je, že když komunikují s někým cizím, je dobré ověřit si jeho identitu – například pomocí video hovoru.
  9. Zjistěte, jaké sociální sítě vaše děti používají a založte si na nich profil i vy. Můžete tak sledovat, co děti na TikToku či Instagramu sdílejí. Bavte se s nimi o tom, co na sociálních sítích sdílejí, ukažte jim, že jejich prostředí znáte a umíte v něm fungovat. Nekritizujte, nezlehčujte – buďte konstruktivní.
  10. Nedopusťte, aby se vaše děti dostaly až do krajních situací, před kterými varuje naše kampaň, kterou jsme připravili společně s Policií ČR.

   

  V rámci programu ČSOB pro školy jsme se science centry připravili 10dílný podcast Tvoje cesta #onlinem. Moderuje ho energický student, hosty jsou děti a odborníci z praxe. K poslechu na našem webu i na oblíbených platformách!