ČSOB otevírá svůj Kampus, jeden z nejmodernějších kancelářských komplexů v Evropě

27.06.2019

ČSOB Kampus

ČSOB dokončila stavbu rozšířené centrály v pražských Radlicích. Sídlo bankopojišťovací skupiny s pracovním prostorem pro téměř 5 000 zaměstnanců symbolizuje vše, co dnes charakterizuje moderního zaměstnavatele – inovace, flexibilní pracovní prostředí a odpovědný přístup ke společnosti s důrazem na udržitelnost a ekologii.

ČSOB Kampus je fyzickým důkazem propojení finančního a technologického světa. „Společně s klienty se dnes přesouváme do digitálního prostředí. ČSOB už dávno není jen bankou a pojišťovnou, ale také moderní IT firmou. V tomto nám bude ČSOB Kampus největším pomocníkem, abychom i nadále drželi tempo s rostoucími nároky klientů a uživatelů našich služeb,“ řekl při otevření ČSOB Kampusu John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Propojením obou zelených budov do ČSOB Kampusu vzniká v Praze – Radlicích prostor, který bude moci využívat až 5 000 zaměstnanců. ČSOB je přitom vyhledávaným zaměstnavatelem, což potvrzuje nejen řada ocenění, ale zejména vysoká loajalita – polovina zaměstnanců pracuje v ČSOB 8 a více let.

„Klíčová je pro nás flexibilita – lidé si mohou vybrat, odkud a jak budou pracovat, tak, aby jim to vyhovovalo a jejich práce byla nejefektivnější,“ říká Marcela Suchánková, členka představenstva odpovědná za lidské zdroje a IT. Nová centrála je proto maximálně přizpůsobená zaměstnancům a jejich pracovnímu rytmu. Kombinuje různé zóny pracovní (pro soustředěnou práci, pro práci v týmu nebo oddělené prostory např. pro telefonní hovory), vzdělávací i relaxační. V Kampusu proto najdete i tělocvičny a střešní terasy s běžeckou dráhou a street basketbalovým hřištěm. V nové budově je i moderní školicí středisko, vybavené pro týmová setkání, konference a eventy.

Do nové budovy se přestěhovaly dceřiné společnosti skupiny ČSOB, které předtím sídlily na různých místech v Praze. Nová centrála je propojena se stávajícím sídlem lávkou pro pěší přes Radlickou ulici, obě budovy tak tvoří jeden celek. „ČSOB Kampus poskytuje prostor pro spolupráci napříč celou skupinou ČSOB, inspiraci i předávání zkušeností. Právě synergie naší skupiny je unikátní výhoda, kterou využíváme při vytváření inovativních řešení pro naše klienty,“ doplňuje John Hollows.

Ekologie

ČSOB Kampus byl navržen tak, aby byl v souladu s okolím Radlického údolí. Budova kopíruje reliéf svahu, do kterého je umístěna, díky použitým materiálům a střešní zeleni dokonale splývá s okolím.

Nová budova centrály splňuje nejvyšší ekologické standardy v souladu s mezinárodní certifikací LEED Platinum. Unikátní je zejména řešení vytápění a ochlazování. To zajišťuje soustava tepelných čerpadel – 177 zemních vrtů o hloubce 150 metrů a celkové délce přes 26 kilometrů, která je největší soustavou geotermických vrtů v Česku. Budova tak nepotřebuje klasickou kotelnu. Má také vlastní systém využívání dešťové vody a v maximální míře šetří pitnou vodou.

Moderní technologie

Moderní a šetrné technologie jsou uplatněny při správě budovy i v interiérech. Budova je spravována pomocí technologie 3D modelování BIM (Building Information Modelling), která využívá virtuální kopie fyzického modelu objektu. Tato úsporná technologie byla použita i při projektování budovy. Nová centrála je vybavena technologiemi na nejvyšší úrovni, vstup do budovy využívá biometrické identifikace. V garážích jsou kromě klasických stání k dispozici i nabíjecí místa pro elektromobily.

Vizualizace a fotografie v tiskové kvalitě

 

Nahrávám přehrávač...