Neziskové organizace, které působí na místní úrovni, mají největší problémy se získáváním finančních prostředků a přitom je často umějí nejefektivněji využít. Ví, co region a lidé v něm potřebují. Umí také zapojit veřejnost a spolupracovat s místní samosprávou, spolky i podnikateli.

Proto jsme v roce 2007 odstartovali grantový na podporu regionů. Za posledních 9 let jsme tak na komunitní projekty v regionech vynaložili více než 25 milionů korun.

V roce 2015 proběhl již 9. ročník grantového programu – znovu pod názvem: Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny. Hlavním letošním tématem bylo opět sousedství.

Odborným garantem a realizátorem Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny je Nadace VIA, se kterou spolupracujeme již od roku 2009.

Era a Poštovní spořitelna jsou součástí Československé obchodní banky, a. s.

Aktuálně

Výsledky podzimního kola

Již podruhé v tomto roce podpořila Poštovní spořitelna v rámci Regionálního fondu rozvoje s podtitulem „souSedíme si“ rozvoj sousedských vztahů v regionech. Do podzimní části programu na podporu dobrého sousedství se přihlásilo 51 projektů, z nichž 21 získalo finanční podporu v celkové výši 1 191 734 korun.

Jednotlivě mohly neziskové a příspěvkové organizace žádat o grant do výše 100 tisíc korun, dohromady byly ve hře dva miliony. Z 21 úspěšných projektů překročily čtyři hranici 80 tisíc korun, přičemž nejvyšší udělená částka činila 91 600 korun.

Nejvíce přihlášek přišlo z Prahy – celkem osm. Aktivní byly i organizace v Královéhradeckém kraji, odkud dorazilo šest přihlášek. Právě v Praze dosáhly přihlášené projekty i na nejvyšší finanční podporu, a to 257 tisíc korun. Dobře si ale vedly také projekty v Libereckém kraji, které získaly přes 190 tisíc korun nebo na Zlínsku, kam poputuje téměř 150 tisíc korun.

Spolu s jarním kolem, kdy jsme mezi 19 projektů rozdělili téměř 1,4 milionu korun, jsme v letošním roce podpořili rozvoj sousedských vztahů v regionech celkovou částkou téměř 2,6 milionu korun.

Výsledky jarního kola

Jarní kolo Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny opět ukázalo, že sousedské vztahy nejsou lidem v krajích lhostejné. Do grantového programu s podtitulem „souSedíme si“ se přihlásilo 120 neziskových a příspěvkových organizací a obcí. 19 z nich bylo úspěšných a získalo finanční podporu pro svůj projekt. V této grantové výzvě Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace VIA rozdělila 1 363 520 korun.

Nejvíce podpořených projektů měl Středočeský kraj, kde uspělo šest žádostí s granty v celkové výši 365 220 Kč. Třemi úspěšnými projekty se mohou pochlubit Moravskoslezský a Jihočeský kraj. Sem také hned po Středočeském kraji poputuje nejvíce peněz, do Moravskoslezského kraje 236 000 korun a do Jihočeského 240 800 korun.