ČSOB Bohatství

ČSOB Bohatství

 • Hodnota 2,2789  CZK
 • Datum aktualizace 15. 07. 2019
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu smíšený fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Akciové trhy se v červnu vzpamatovaly i díky obratu komunikace předních světových centrálních bank… číst dál

Struktura portfolia podle typu aktiv

 • Akcie 38,9 %
 • Dluhopisy 54,2 %
 • Depozita a peněžní trh 6,9 %
 • Realitní investice 0 %
 • Alternativní investice 0 %
 • Výnos v měně 71,49 %
 • Roční výnos v měně 3,48 %
Poradit se po telefonu

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu 1,85 1,96 8,13 4,12 3,17 3,44 1,57 3,34 4,44 4,70
V CZK 1,85 1,96 8,13 4,12 3,17 3,44 1,57 3,34 4,44 4,70

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu smíšený fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 14371,9 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 15. 10. 2000
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 2,2789
Datum aktualizace Datum aktualizace 15. 07. 2019
ISIN ISIN 770000002244
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelně od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 1,5 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 1,5 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra, Česká pošta
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Bohatství

Představujeme

Internet a mobilní komunikace se prolínají naším životem, informace vyhledáváme na Googlu (Alphabet), nezřídka na telefonech s jablkem (Apple). Mileniáni komunikují přes sociální sítě (Facebook) a denně sledují nebo také vytvářejí videa na YouTube (Alphabet). On-line nenakupujeme už jen zboží v e-shopech (Amazon), ale dokážeme si zorganizovat i celou dovolenou včetně zapůjčení auta na Booking.com a Rentalcars.com (Priceline Group). Na naši dovolenou letíme Airbusem či Boeingem a před cestovními nepříjemnostmi se pojistíme (Allianz, Axa). Pánové sní o svém prvním BMW či Mercedesu (Daimler), dámy o kabelce Louis Vuitton (LVMH). Snad v každé koupelně mají místo kosmetické přípravky Johnson & Johnson, L'Oréal nebo Estée Lauder. Horké dny si zpříjemníme zmrzlinou Magnum (Unilever) nebo se osvěžíme nejpopulárnějším nealkoholickým nápojem Coca-Colou. Ať už nakupujeme na internetu, nebo v kamenném obchodě, za vše nakonec zaplatíme kartou Visa nebo MasterCard.


Měsíční komentář správce fondu k 30.6.2019

Foto

Akciové trhy se v červnu vzpamatovaly i díky obratu komunikace předních světových centrálních bank, který měl za následek další pokles dluhopisových výnosů. Dlouho očekávané setkání amerického a čínského prezidenta na summitu G20 v japonské Ósace přineslo po delší pauze pozitivní vývoj v obchodním konfliktu mezi oběma mocnostmi. Na dlouhodobější dohodu si sice budeme muset ještě počkat, i tak je však dobrou zprávou, že lídři obnoví jednání a USA odloží zavedení chystaných dalších cel na čínské zboží. Světové akcie (MSCI World) více než napravily květnové ztráty, když meziměsíčně vzrostly o 6,5 %. Český PX Index vzrostl jen o necelá 0,1 %.

V červnu jsem přikoupil akcie Erste, jejíž cena klesla spolu s evropským bankovním sektorem a na základě odpisu části rumunských aktiv. Dlouhodobý výhled na tuto firmu se však nezměnil. S blížícím se koncem pololetí jsem přikoupil také akcie technologické firmy Micron Technology, jejíž hospodaření se blíží cyklickému dnu, a v následujících čtvrtletích by tudíž mělo dojít ke zlepšení. Na druhou stranu jsem vybral zisky z akcií britské banky Barclays s ohledem na blížící se datum odchodu Británie z EU.

Červen byl příznivým měsícem také pro dluhopisové pozice, a to především díky vstřícným vyjádřením významných centrálních bank ohledně budoucího snižování úrokových sazeb. Výnos desetiletého německého státního dluhopisu tak poklesl hlouběji až k úrovním okolo -0,3 %. Investoři poptávali také české státní dluhopisy a výnos desetiletého českého státního dluhopisu tak poklesl na hodnoty okolo 1,5 %. Očekávání investorů ohledně snižování oficiálních úrokových sazeb v USA a Evropě v této chvíli považuji za poněkud přehnaná a v Česku očekávám v příštích měsících stabilitu oficiální úrokové sazby. Vzhledem k invertované výnosové křivce zůstává celková durace dluhopisové části portfolia podvážená.

Česká národní banka na svém zasedání v úvodu května zvýšila oficiální úrokovou sazbu na úroveň 2,00 %, přičemž šlo o poslední pohyb minimálně do podzimu. V horizontu příštích 12 měsíců ovšem stále předpokládám jedno zvýšení sazeb o 0,25 procentního bodu. V průběhu května výnosy českých státních dluhopisů poklesly (ceny vzrostly) v souladu s chováním německých státních dluhopisů.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v červnu vzrostl o 2,51 %. Od začátku roku je fond v zisku 8,53 %.


Nejvýznamnější akciové tituly v portfoliu fondu (k 30.06.2019)

MICROSOFT CORP1,65 %
VISA INC-CLASS A SHARES1,06 %
ROYAL DUTCH SHELL A (AMS)1 %
BOOKING HOLDINGS INC0,88 %
RIO TINTO PLC (NOM)0,88 %
ALPHABET INC-CL C0,81 %
AMAZON COMM. INC.0,73 %
J.P. MORGAN CHASE &0,71 %
ERSTE OEST SPAR(VIE)0,7 %
BANK OF AMERICA0,63 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 30.06.2019)

Akcie38,9 %
Dluhopisy54,2 %
Depozita a peněžní trh6,9 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory