ČSOB Akciový

ČSOB Akciový

Ke dni 23.11.2015 došlo ke změně názvu fondu ČSOB akciový mix na ČSOB Akciový.
 • Hodnota 1,1847  CZK
 • Datum aktualizace 22. 08. 2019
 • Stav: Nabízíme
 • Typ produktu akciový fond

Vývoj

PDF leták
Foto
Pavel Kopeček
portfolio manažer

Měsíční komentář správce fondu

Světové akcie v červenci vzhledem k absenci silnějších růstových stimulů vzrostly jen mírně. V rámci vyspělých trhů se dařilo... číst dál

Regionální rozdělení

 • USA 65,15 %
 • Evropa 29,1 %
 • Česká republika 5,11 %
 • Výnos v měně 91,45 %
 • Roční výnos v měně 4,12 %
Poradit se po telefonu

Výkonnost

(údaje v %) 1 měsíc 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky (p.a.) 3 roky (p.a.) 4 roky (p.a.) 5 let (p.a.) 7 let (p.a.) 10 let (p.a.)
V měně produktu -2,70 3,36 7,23 4,31 5,93 6,97 5,37 4,23 6,94 6,13
V CZK -2,70 3,36 7,23 4,31 5,93 6,97 5,37 4,23 6,94 6,13

Výpočet výkonnosti již zahrnuje poplatek za správu (obhospodařování). Výnosy jsou počítány z poslední známé hodnoty, pokud počáteční hodnota pro dané období pro výpočet chybí.

Produktové skóre

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Nízké
 • Střední
 • Vysoké

Profil klienta

 • Velmi opatrný
 • Opatrný
 • Odvážný
 • Velmi odvážný
Typ produktu Typ produktu akciový fond
Vlastní kapitál (mil.) Vlastní kapitál (mil.) 1949,93 CZK
Datum vzniku Datum vzniku 14. 10. 1999
Měna Měna CZK
Typ výnosu Typ výnosu kapitalizační
Hodnota Hodnota 1,1847
Datum aktualizace Datum aktualizace 22. 08. 2019
ISIN ISIN 770000001170
Minimální investice Minimální investice jednorázově od 5 000 Kč nebo pravidelný od 500 Kč
Vstupní poplatek Vstupní poplatek 3 %
Poplatek za obhospodařování Poplatek za obhospodařování 2 %
Region Region Svět
Syntetický ukazatel rizika a výnosu Syntetický ukazatel rizika a výnosu viz dokument Klíčové informace pro investory (KII)
Distribuční síť Distribuční síť ČSOB, Finanční centra
Domicil Domicil ČR
Správce / obhospodařovatel Správce / obhospodařovatel ČSOB AM
Registrovaný název Registrovaný název ČSOB Akciový

Představujeme


ČSOB Akciový (dříve ČSOB akciový mix) je největším akciovým fondem z hlediska investovaných finančních prostředků v rámci skupiny ČSOB. Zvítězit nad inflací bez akcií je ve světě investic téměř nemožné. Pokud tedy chcete do svého portfolia akcie zařadit, měl by fond ČSOB Akciový být vaší první volbou. Fond je totiž vhodným základním pilířem akciové části každého portfolia. Záleží tedy jen na vašem investičním profilu, jaký podíl fondu budete v portfoliu mít.

Společnosti, do kterých ČSOB Akciový investuje, znají lidé po celém světě stejně jako vy. Aniž si to uvědomujete, denně používáte desítky jejich výrobků či služeb: ráno hygienické prostředky a kosmetiku, v průběhu dne oblečení či módní doplňky, dopravní prostředky, v pracovní době elektroniku a informační technologie, po práci zakoupené zboží a zároveň bankovní služby, po návratu domů jdete s dětmi sportovat. Přes sociální sítě si s přáteli na večer domluvíte posezení v restauraci, kde společně sledujete sportovní utkání. Před spaním si ještě vezmete léky. Každou minutu vašeho dne tak narážíte na společnosti, které skrze fond ČSOB Akciový můžete vlastnit, a denně můžete usínat s pocitem, že jste udělali něco pro sebe.

ČSOB Akciový vám totiž umožní vlastnit podíly ve světoznámých společnostech jako například Apple, Nestlé, Microsoft, Bayer, GE, Google, Facebook, Allianz, Shell, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Daimler, VISA, MasterCard, IBM, Coca-Cola, PepsiCo, Unilever, Intel, Colgate-Palmolive, Nike, Starbucks, eBay, Philip Morris, SABMiller, Anheuser-Busch, Diageo, McDonald´s, Boeing nebo Louis Vuitton.
Nahrávám přehrávač...

Měsíční komentář správce fondu k 31.7.2019

Foto

Světové akcie v červenci vzhledem k absenci silnějších růstových stimulů vzrostly jen mírně. V rámci vyspělých trhů se dařilo nejlépe americkým indexům, které během července opět mírně posunuly svá historická maxima. Poděkovat mohou probíhající velmi dobré výsledkové sezóně a stále velmi slušně rostoucímu HDP. Slabší byla výkonnost akcií na trzích eurozóny, které poklesly. Na vině jsou zhoršující se předstihové indikátory napříč Evropou a především zvolení Borise Johnsona premiérem Spojeného království, který se netají touhou po rezolutní odluce Británie od EU (tzv. tvrdý brexit).

V červenci jsem provedl několik významných změn v portfoliu. Zrealizoval jsem tučné zisky v Microsoftu a snížil jeho váhu. Microsoft patří stále k preferovaným akciím, aktivní riziko jsem se však kvůli vysokému ocenění rozhodl v jeho případě snížit na polovinu. Prodal jsem také téměř celou pozici v akciích sociální sítě Facebook, jejíž cena se přiblížila k maximům navzdory různým skandálům a pokutám kvůli dodržování soukromí. Obávám se také, že vývoj ceny neodpovídá hrozícímu riziku v podobě vládních regulací. Na druhou stranu jsem přikoupil akcie McDonald’s, který dokazuje, že se umí přizpůsobit novým trendům a že dokáže přilákat také mladou generaci citlivou na zdravý životní styl.

Výše zmíněné mělo vliv na výkonnost fondu, který v červenci vzrostl o 1,75 %. Od začátku roku fond dosáhl zisku 21,22 %.


Nejvýznamnější tituly v portfoliu fondu (k 31.07.2019)

MICROSOFT CORP3,7 %
VISA INC-CLASS A SHARES2,7 %
ROYAL DUTCH SHELL A (AMS)2,51 %
ERSTE OEST SPAR(VIE)2,35 %
ALPHABET INC-CL A2,25 %
AMAZON COMM. INC.2,23 %
BOOKING HOLDINGS INC2,05 %
RIO TINTO PLC (NOM)2,03 %
J.P. MORGAN CHASE &2,01 %
APPLE INC1,85 %

Struktura portfolia podle typu aktiv (k 31.07.2019)

Akcie100 %
Dluhopisy0 %
Depozita a peněžní trh0 %
Realitní investice0 %
Alternativní investice0 %

Regionální rozdělení:

USA65,15%
Evropa29,1%
Česká republika5,11%

Upozornění pro investory:
Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat a není-li uvedeno jinak, návratnost investované částky není zaručena. Tržní analýzy a komentáře nelze považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoli investičního nástroje, popř. za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje.

Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz – na stránkách jednotlivých produktů a/nebo v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre. Případně si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Plné znění upozornění pro investory