Zveme Vás

na výstavu obrazů Mundus Superterraneus výtvarníka Marka J. Vavřince, která se koná od 10. 4. 2017 do 30. 6. 2017 v pobočce ČSOB Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 1963.

Vystavená díla pochází ze dvou různých životních období. Dřevořezy z cyklu Herkules z dílny Marka Hofmana jsou ilustracemi k antické tragédii a baroknímu oratoriu na motivy starořeckého mýtu o lásce a žárlivosti. Převážná část výstavy je výběr z rozsáhlejšího cyklu Mundus Superterraneus (latinsky svět nadzemní), který zobrazuje astrální vize. Magicky řečeno jsou to duchové, nábožensky bohové a démoni, filosoficky čisté ideje a psychologicky vzato jde o různá zákoutí našeho nevědomí, které na rozdíl od racionálního a verbálního vědomí operuje s obrazy a symboly. Všechny grafiky a obrazy proto mají také psychoterapeutický význam. Pozorováním obrazu aktivujeme příslušné téma v našem nevědomí, což startuje ozdravné procesy v naší psýché a věřte nebo ne, působí nakonec i velké změny v hrubohmotném světě. Výstavu korunují tři malby, archetypální zobrazení různých energetických, sexuálních, ale také peněžních sil.

Marek J. Vavřinec

(nar. 1981 v Liberci; původně jménem Marek Hofman) absolvoval VŠUP v ateliéru Písma a typografie. Těžiště jeho tvorby však spočívalo v ilustraci, knižní a volné grafice. Věnoval se zejména technikám barevného dřevorytu a dřevořezu. Během sedmi let vytvořil rozsáhlé grafické cykly na klasická témata, např. ilustrace k Homérově Odyssei, Ariostovu Zuřivému Rolandovi, Faustovi a vydal vlastní starozákonní Bibli, zdobenou stovkami dřevorytů a vysázenou vlastním písmem, rytým do olova. S působením na Jičínsku došlo k proměně jeho osobnosti. Své grafické a ilustrační dílo začal považovat za uzavřenou záležitost. Toho času se věnuje malbě, též psaní a přednáškám. Je edukátorem a tiskovým mluvčím jičínského muzea.

20 % z prodeje děl

bude věnováno na podporu projektu Umím žít spolku Beruška HB, z. s., který navazuje na předloňský Můj životní cíl. Účelem těchto aktivit je pomoci dětem z dětských domovů na Vysočině. Více na www.beruskahb.cz.

Máte zájem o nějaké dílo? Chcete podpořit děti z dětských domovů? Obraťte se na pracovníky pobočky.

Nahrávám přehrávač...