Zveme Vás

na výstavu obrazů NEJVYŠŠÍ DNO výtvarníka Daniela Korába, která se koná od 10.10.2016 do 31.1.2017 v pobočce ČSOB Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 1963.

Vystavená díla Daniela Korába ukazují svět, ve kterém se zhmotňuje setkání slova a hudby, minulosti a přítomnosti. Kaligramy tiše nesou poetickou výpověď Jana Zábrany a Víta Slívy. Obrazy kombinující kaligrafii s malbou ztvárňují mimo jiné alegorické skladby skupiny Pink Floyd. Kontrastní grafiky zase odkazují na mocnou podstatu znaku samotného.

Daniel Koráb

(nar. 1969, Havlíčkův Brod) vystudoval SPŠ grafickou v Praze a VŠ pedagogickou v Hradci Králové. Působí jako profesor na havlíčkobrodském gymnáziu. Vede výtvarné dílny. Hlásí se k tvůrčí skupině Lipnická škola. Je autorem knihy Písmo ve výtvarné tvorbě. Ačkoli se věnuje převážně kaligrafii, zabývá se i řadou dalších technik (grafikou, malbou, kresbou, prostorovou tvorbou či happeningem).

20 % z prodeje děl

bude věnováno na projekt UMÍM ŽÍT spolku BERUŠKA HB z. s., který navazuje na předloňský Můj životní cíl. Účelem těchto aktivit je pomoci dětem z dětských domovů na Vysočině. Více na www.beruskahb.cz.

Nahrávám přehrávač...

Vernisáž

Dne 15. prosince 2016 proběhla v prostorách pobočky ČSOB Havlíčkův Brod vernisáž k výstavě obrazů.

Fotky z vernisáže k prohlížení

Fotky z vernisáže ke stažení