Pro podnikání

Pomáháme růst sturt-upům, malým a středním firmám i sociálním podnikům
Petr Knapp

„Vždy pamatujeme na začínající podnikatele, kteří s malou pomocí dokáží velké věci. Podporujeme malé a střední podniky a pomáháme vytvářet bezpečné podnikatelské prostředí a prosazovat jejich zájmy. Poskytujeme podporu i odvážným ženám, které navzdory přetrvávajícím předsudkům dokáží prosadit své obchodní nápady a uspět v soukromém sektoru.“

 

Petr Knapp, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB

Pomáháme české ekonomice

Aktivně podporujeme českou ekonomiku a její konkurenceschopnost na mezinárodním poli. Ta se ve stále rychleji měnícím světě neobejde bez inovativních produktů a služeb. Pomáháme proto začínajícím podnikatelům a malým firmám, podporujeme je v jejich úsilích a projektech a dělíme se s nimi o naše zkušenosti.

Vystupujeme ve veřejných diskusích, fórech a expertních setkáních, kde zástupci ČSOB hájí zájmy podnikatelů a pracují na odbourávání legislativních překážek, se kterými se malé a střední podniky potýkají.

  • Provozujeme portál www.pruvodcepodnikanim.cz pro začínající podnikatele a malé firmy. Podnikatelé na něm najdou praktické a přehledné informace potřebné pro podnikání na jednom místě, přehled o povinnostech podnikatele i novinky z podnikatelského prostředí.
  • Podnikatelům, kteří hledají nové obchodní kontakty, nabízíme unikátní aplikaci pro podporu mezinárodního obchodu Trade Club, která slouží jako obchodní „seznamka“ a obsahuje také aktuální infomace o více než 190 zemích světa. Trade Club nabízíme v ČR jako jediná banka.
  • Podporujeme ženy podnikatelky, pro které chceme být partnerem při vzniku jejich firem a pomocníkem při překonávání případných společenských předsudků. Nabízíme také pomocnou ruku neziskovým organizacím a sociálním podnikům na jejich cestě k profesionalizaci.

Podporujeme inovace

  • Pomáháme inovativním projektům ve financování jejich aktivit prostřednictvím programu InnovFin a programu COSME Evropského investičního fondu.
  • V listopadu 2018 jsme spustili akcelerační program Start it @ČSOB. Narozdíl od jiných akceleračních programů velkých společností podporujeme jakýkoli inovativní projekt se schopným týmem alespoň 2–3 osob. Vybraným start-upům poskytuje mentoringový program se zapojením zkušených podnikatelů, konzultace právních, marketingových nebo HR expertů ČSOB i pomoc se získáním zakázek a investorů.
  • Jedním ze startupů v programu je Zaparkuju.cz. Jedná se o aplikaci, která umožňuje nalézt, rezervovat a online zaplatit parkovací místo. Dalším příkladem firmy ve Start it je Keyguru. Zaměřuje se na předávání klíčů pro majitele bytů pomocí samoobslužných boxů, které sama vyvíjí a vyrábí.
  • Podrobné informace o přihlášce do programu naleznete na webu startit.csob.cz
Nahrávám přehrávač...

Podporujeme sociální podniky

  • Od roku 2013 realizujeme každoročně grantový program ČSOB Start !t social, který pomáhá sociálním podnikům v jejich rozvoji přímou finanční podporou i odborným poradenstvím na míru podle jejich potřeb.
  • Podrobné informace o grantovém programu naleznete zde.
  • U sociálních podniků a chráněných také nakupujeme řadu zboží a služeb pro naše potřeby.