Přejít k obsahu
  Chat online
  nápověda
  minimalizovat
  otevřít
  Přepis konverzace byl odeslaný.
  Chat je offline.
  Chyba při odeslání přepisu konverzace.

  Jak na to ...

  Vkládání dotazů
  Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

  Odhlášení
  Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

  Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

  Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

  Zavřít nápovědu

  Většina rodičů by v případě potřeby zvažovala půjčku na soukromé vzdělávání dětí

  31.08.2016

  Zadlužit se kvůli kvalitnějšímu nebo na veřejných školách nedostupnému vzdělání by nebyl pro většinu rodičů takový problém. Šest z deseti rodičů by uvažovalo o půjčce, pokud by na financování školného svých potomků na soukromých školách nemělo dostatek vlastních prostředků. Z průzkumu ČSOB dále vyplývá, že ochota půjčit si na školné u rodičů roste s věkem dítěte.

  Docházku v některé soukromé škole nebo školách podle průzkumu v současnosti hradí svému dítěti či dětem necelých 5 % rodičů. „Zadlužit se kvůli soukromé základní škole by zvažoval jen zlomek rodičů, naopak 72 % z nich by si v případě potřeby vzalo půjčku na financování vysokoškolského studia svého potomka. U střední školy by o tom uvažovalo 45 % rodičů,“ říká Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

  Začátek nového školního roku je také spojen s mimořádnými výdaji, které se ne vždy daří po prázdninách a dovolených zvládnout z rodinné kasy. Průzkum ukázal, že 17 % rodičů má zkušenosti s půjčkou na nákup potřeb do školy nebo na financování zájmových kroužků. „Na drobné výdaje v řádech tisíců korun se klientům vyplatí používat finance z kreditních karet nebo kontokorentů. Pokud klient vypůjčené peníze na kreditní kartě splatí v bezúročném období 55 dnů, má jejich půjčení zcela zdarma,“ doplňuje Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB.

  Konec letních prázdnin je také dobrou příležitostí pro nastavení režimu kapesného. Vhodným řešením může být například předplacená COOL karta. Stačí ji nabít a děti s ní potom mohou platit v obchodech, přes internet nebo vybírat hotovost z bankomatu. Rodiče navíc mají přehled o všech transakcích díky SMS zprávě. „COOL kartu využívají tisíce dětí a průměrné „dobití“ kapesného činí 450 korun měsíčně. Za zmínku stojí, že děti rozhodně neutrácejí vše a průměrně ušetří na kartě 15 % z dobité částky,“ uzavírá Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

  Průzkum byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.