Přejít k obsahu
  Chat online
  nápověda
  minimalizovat
  otevřít
  Přepis konverzace byl odeslaný.
  Chat je offline.
  Chyba při odeslání přepisu konverzace.

  Jak na to ...

  Vkládání dotazů
  Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

  Odhlášení
  Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

  Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

  Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

  Zavřít nápovědu

  Bezpečnostní desetiboj – disciplína šestá: Přihlašujte se pouze na stránkách internetového bankovnictví

  26.04.2018

  Připravili jsme pro vás seriál bezpečnostních doporučení – Bezpečnostní desetiboj. Nebudeme však soutěžit o branky, body ani sekundy, ale vrátíme se k původní myšlence desetiboje – k přípravě nejvšestrannějšího sportovce, v našem případě nejpřipravenějšího uživatele moderních technologií a elektronického bankovnictví.

  Bezpečnostní desetiboj – disciplína šestá

  Přihlašujte se pouze na oficiálních adresách

  V minulých dílech Bezpečnostního desetiboje jsme si vysvětlili, jak se přihlašovat bezpečně. Důležité je ale také to, abyste se přihlašovali z té správné stránky.

  Správný postup je jednoduchý

  Do adresního řádku internetového prohlížeče ručně zadejte adresu banky a pak se už jen přihlaste ke svému účtu. Pokud to uděláte jinak, např. kliknete na uložený odkaz v záložce, riskujete. Můžete se tak totiž dostat na napodobeninu oficiálních stránek vytvořenou internetovými podvodníky, aniž byste měli šanci cokoli poznat.

  Webovou adresu banky si neukládejte, zapamatujte si ji

  Adresu banky si lidé ukládají třeba do záložek kvůli pohodlí, přitom právě na lidskou pohodlnost útočníci spoléhají. Na napadeném, zavirovaném počítači není problém uložené odkazy přesměrovat na ty falešné, aniž byste měli šanci cokoli poznat. Když naletíte a zadáte své přihlašovací údaje, dáváte je k dispozici útočníkům. Těch pár sekund navíc při ručním zadávání za eliminaci tohoto rizika stojí. Jasně, lidská paměť také není zrovna nejspolehlivější úložné médium, ale má velkou výhodu – na dálku se do ní dostanou jen kouzelníci a superhrdinové z pohádek a filmů. Webová adresa banky je navíc zpravidla velmi snadno zapamatovatelná – www.csob.cz a www.postovnisporitelna.cz.

  Falešné stránky se mohou objevit i ve vyhledávačích

  Kdybyste náhodou přeci jen měli „okno“ a nemohli si vzpomenout na správnou adresu, pořád jsou tu vyhledávače jako Google nebo Seznam. Když zadáte název banky do vyhledávače, zobrazí se oficiální stránky mezi prvními. I když je možné, že narazíte i na neoficiální adresy, např. mezi sponzorovanými odkazy.

  Zelená barva napoví, zda jste tady správně

  Abyste měli jistotu, mrkněte do adresního řádku. Ve všech internetových prohlížečích je vedle internetové adresy ikona zámku. Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí certifikát potvrzující platnost a ověřující identitu stránky. V moderních internetových prohlížečích se kontrola provádí dokonce automaticky – když je vše v pořádku, řádek s adresou zezelená. Pokud nezezelená nebo vyskočí chybová hláška upozorňující na problém se zabezpečením, nepřihlašujte se a kontaktujte Helpdesk ELB. ČSOB pro zabezpečení těchto stránek využívá serverové certifikáty společností DigiCert a GlobalSign.

  Kam se přihlašovat v ČSOB

  V každé chvíli, kdy pracujete s internetovým bankovnictvím nebo se do něj přihlašujete, musí být v adresním řádku vašeho prohlížeče jedna z těchto adres: https://ib.csob.cz, https://ib24.csob.cz, https://bb24.csob.cz, https://ceb.csob.cz, https://platebnitlacitko.csob.cz, https://ib.postovnisporitelna.cz či https://platebnitlacitko.postovnisporitelna.cz