Přejít k obsahu
  Chat online
  nápověda
  minimalizovat
  otevřít
  Přepis konverzace byl odeslaný.
  Chat je offline.
  Chyba při odeslání přepisu konverzace.

  Jak na to ...

  Vkládání dotazů
  Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

  Odhlášení
  Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

  Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

  Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

  Zavřít nápovědu

  Bezpečnostní desetiboj – disciplína první – Používejte bezpečná zařízení

  31.01.2018

  S příchodem internetového a mobilního bankovnictví se zjednodušilo a zrychlilo provádění finančních transakcí. Digitální svět však přináší, kromě celé řady výhod, i nové hrozby. Naše elektronické bankovnictví sice splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy, přesto však můžete svoji vlastní bezpečnost ještě posílit správným a obezřetným používáním…

  Připravili jsme pro vás seriál bezpečnostních doporučení - Bezpečnostní desetiboj. Nebudeme však soutěžit o branky, body ani sekundy, ale vrátíme se k původní myšlence desetiboje – k přípravě nejvšestrannějšího sportovce, v našem případě nejpřipravenějšího uživatele moderních technologií a elektronického bankovnictví.

  Používejte bezpečný počítač

  Stejně jako střelec používá pouze svoji pušku, kterou si sám nastavil a které důvěřuje, vždy používejte pro práci s internetovým bankovnictvím pouze bezpečné a známé domácí nebo pracovní počítače. Zařízení, která máte plně pod kontrolou a můžete ovlivnit jejich bezpečnostní nastavení. Důsledně se vyhýbejte počítačům v internetových kavárnách, klubech nebo hotelových halách. Pokud jste na cestách, raději použijte aplikaci pro chytrá zařízení - ČSOB Smartbanking / Era smartbanking.

  Nastavte si do počítače přihlašovací jméno a heslo, na chytrém telefonu a tabletu pak PIN, gesto nebo heslo zamykací obrazovky

  U domácích, ale zejména u pracovních počítačů dbejte na to, aby v okamžiku, kdy s ním nepracujete, k němu neměl přístup nikdo nepovolaný. Zamykejte ho nebo se odhlaste. PIN, heslo nebo gesto vám pak pomůže chránit váš chytrý telefon v okamžiku, kdy ho nemáte pod dohledem. Například když si v práci odběhnete uvařit kávu.

  Nainstalujte si antivirový program a firewall

  Kvalitní a pravidelně aktualizovaný antivirový program v kombinaci s firewallem představuje základní stavební kámen bezpečnosti počítačů i chytrých zařízení. Poskytují komplexní ochranu a mnohé drobnosti podchytí za vás. Je proto dobré věnovat výběru dostatek času. Na trhu je dostatek placených i volně distribuovaných a velmi kvalitních antivirových nástrojů. Používejte však pouze známé a ověřené značky antivirů.

  Operační systém i programy pravidelně aktualizujte

  Výrobci programů pravidelně připravují aktualizační balíčky, které vylepšují, lépe zabezpečují nebo opravují stávající funkce. V nastavení svého zařízení povolte jejich automatické stažení a instalaci. Klíčové je pečovat zejména o operační systém a internetové prohlížeče. Nepoužívejte operační systémy či aplikace, které jejich výrobce již nepodporuje (a nedistribuuje tak jejich opravy).

  Instalujte pouze legální software

  Nenechte se zlákat úsporou peněz za pirátské kopie programů stažené z internetu. Takové programy mohou obsahovat škodlivé kódy, které útočníkům otevírají zadní vrátka do vašeho počítače.

  Mobilní aplikace stahujte z důvěryhodných zdrojů

  Nikdy neinstalujte aplikace z e-mailu nebo internetových stránek, protože mohou být nakaženy virem. Používejte výhradně oficiální obchody Apple iTunes, Google Play, Windows Marketplace, případně Samsung Galaxy Apps.

  Sledujte oprávnění, která instalovaná aplikace požaduje

  I v okamžiku instalace z oficiálního zdroje sledujte, o jaká oprávnění aplikace žádá, a důvěřujte svému “selskému rozumu”. Například aplikace Svítilna zcela jistě nepotřebuje přístup k vaší poloze či k vašim SMS zprávám.