První poradenský Den seniorů na poště přilákal stovky lidí

02.10.2019

Problémy a starosti seniorů byly hlavním tématem vůbec prvního Dne seniorů na poště, který v Praze uspořádala Česká pošta, ČSOB a Poštovní spořitelna společně se Sue Ryder a Člověkem v tísni. Účast a zájem stovek lidí potvrdila, že staří lidé jsou vůbec nejohroženější skupinou obyvatel. Průzkumy ukazují, že více než polovina z nich neví, kam se obrátit pro radu.

„Banka se na problematiku seniorů a sendvičové generace zaměřuje dlouhodobě. Z našich čtyř milionů klientů je 40 % ve věku 55 plus, průměrný věk našich zaměstnanců je 41 let. Záleží nám na tom, aby tato významná skupina obyvatel mohla co nejdéle žít aktivním způsobem, s čímž samozřejmě úzce souvisí i jejich finanční zaopatření na stáří. Jsme proto rádi za každou příležitost, kdy můžeme lidem v důchodovém i předdůchodovém věku poradit a pomoci,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB. Podle šetření ČSOB se 70 % lidí ve věku 35 až 55 let domnívá, že k aktivnímu stáří jim důchod nebude stačit.

„Česká pošta se v rámci své společenské odpovědnosti zaměřuje na všechny skupiny obyvatel. Se seniory se setkáváme při své každodenní činnosti po celé České republice a víme, co je trápí. Proto jsme se rozhodli pro ně připravit tyto dny a dát jim tak možnost zdarma se poradit s odborníky,“ uvedla CSR manažerka České pošty Marta Selicharová a dodala, že pokud se první ročník podaří, pak je Česká pošta připravena poradenské dny rozšířit i do dalších regionů.

Česká pošta je významným partnerem ČSOB. Od loňského roku ČSOB pod značkou Poštovní spořitelny poskytuje exkluzivně finanční služby na jejích pobočkách. Sue Ryder podporuje banka dlouhodobě, před dvěma lety pomohla vzniknout portálu Neztratitsevestari.cz, který je určen jako podpora seniorům a jejich blízkým.

„Z našeho průzkumu vyplývá, že 56 % seniorů neví, kam se má obrátit pro radu. Doufám, že dnešní Den seniorů společně s naším portálem Neztratitsevestari.cz pomůže toto číslo snížit. Seniory dnes nejvíce zajímalo, na jaké sociální služby mají nárok a jaké jsou mezi nimi rozdíly, což odpovídá i telefonátům a tématům, která jsou nejvíce poptávána prostřednictvím našeho poradenského webu,“ říká Denisa Ratajová ze Sue Ryder.

Na pobočce České pošty v Praze včera celý den na pěti stanovištích radili seniorům experti z oblasti práva, psychologie, sociální sféry a financí. Den seniorů na poště probíhá ještě dnes 2. 10. v Brně a zítra 3. 10. v Pardubicích.

 

Michaela Průchová

Michaela Průchová

externí komunikace ČSOB

Telefon +420 731 423 281