03.04.2017

Díky podílovým fondům, které patří do každého portfolia, si můžete splnit svá dlouhodobá přání. Prostřednictvím zajištěných a strukturovaných fondů, speciality ČSOB, si pak můžete zajistit návratnost vámi investované částky nebo ochranu její části ke dni splatnosti a zároveň zachovávají potenciál výnosu.

ČSOB Banky a pojišťovny 1*

Chcete se stát součástí úspěchu světa financí, ve kterém jsme i my jako doma? Popřemýšlejte o koupi podílu ve fondu ČSOB Banky a pojišťovny 1, v nichž najdete firmy, které se v bankovnictví a pojišťovnictví dlouhodobě řadí mezi světovou špičku. Očekáváný růst úrokových sazeb může bankám zvýšit jejich zisky, vám zase pro lepší zhodnocení vašich peněz pomůže výhodnější startovací pozice. Díky fondu můžete získat zhodnocení až 60 % (8,14 % ročně), na výnosech akcií se podílíte z 80 %.

ČSOB Informační technologie 1**

Také si nechcete nechat ujít investiční příležitosti tzv. čtvrté průmyslové revoluce? Investujte do fondu, který se zaměřuje na odvětví, bez něhož si už nikdo nedokáže představit moderní život. Díky fondu ČSOB Informační technologie 1 se podílíte na růstu a inovacích dynamicky se rozvíjejícího sektoru IT a můžete získat zhodnocení až 40 % (5,69 % ročně). Na výnosech akcií firem se podílíte z 60 %, a vaši investici vám navíc ochráníme až do 30% poklesu hodnoty koše akcií.

ČSOB Airbag bonus EUR 1*

Investování nabízí nekonečné moře možností a vy se rozhodujete podle toho, jakému budoucímu vývoji více věříte. Přikláníte se k myšlence, že se bude dařit velkým a dobře zavedeným společnostem a ceny jejich akcií budou nadále růst? Uvítali byste přesto alespoň částečnou ochranu pro případ mírného poklesu? Zkuste to s naším eurovým fondem ČSOB Airbag Bonus EUR 1, který investuje do 30 kvalitních společností s vysokou tržní kapitalizací a přináší inovaci v podobě bonusu s trojím účinkem. V případě nižšího růstu navýší váš výnos, v případě mírného poklesu promění ztrátu na výnos a v případě většího poklesu ztrátu alespoň zmírní.

Životní pojištění Maximal Invest ČSOB Flexibilní plán 3

Chcete jednorázově investovat do investičního životního pojištění? Podkladovým aktivem tohoto pojištění je fond ČSOB Flexibilní plán**, který dokáže rychle a pružně reagovat na aktuální vývoj na trzích – při výběru akcií a nástrojů s pevným výnosem kombinuje investování s pomocí algoritmu. Portfolio fondu je vždy rozděleno na dvě části, objemově větší základní část a menší doplňkovou. Základní část obsahuje takřka stabilní podíl nástrojů s pevným výnosem (77,5 %) a akcií (22,5 %). Doplňková část má výchozí poměr akcií a nástrojů s pevným výnosem rovnoměrný a svým složením se v průběhu roku flexibilně přizpůsobuje relativní výnosnosti mezi složkou s pevným výnosem a akciovou složkou. Poměr mezi základní a doplňkovou částí se však může průběžně měnit a nemusí být po roce nastaven na výchozí rozdělení. Nicméně podíl akciové složky v portfoliu fondu nikdy nepřesáhne 65 %.


* Jedná se o podfond belgického investičního fondu Optimum Fund.
** Jedná se o podfond lucemburského investičního fondu Contribute Partners.