02.09.2016

Díky podílovým fondům, které patří do každého portfolia, si můžete splnit svá dlouhodobá přání. Prostřednictvím zajištěných a strukturovaných fondů, speciality ČSOB, si pak můžete zajistit návratnost vámi investované částky nebo ochranu její části ke dni splatnosti a zároveň zachovávají potenciál výnosu.

ČSOB Šampioni sportu 3*

Jste sportovními fanoušky a chcete být součástí byznysu, který se kolem tohoto fenoménu točí? Chcete profitovat z přímých přenosů, které přitahují pozornost milionů diváků, ale i firem, které mezinárodní sportovní události i jednotlivé sportovce sponzorují? Tematický fond ČSOB Šampioni sportu 3 představuje portfolio 20 takovýchto firem, mezi něž například patří japonská automobilka Nissan (partner LOH Rio de Janeiro), španělská Telefónica (sponzor několika národních fotbalových týmů), či Credit Suisse (podporuje Rogera Federera), obsahuje. Tento fond si můžete vybrat i ve formě investičního životního pojištění.

ČSOB Evropský jumper 5*

Zajímáte se o vývoj evropského akciového indexu Euro Stoxx 50®? Pokud ano, pak si do svého portfolia můžete přidat fond ČSOB Evropský jumper 5, který se právě na tento index váže. Výhodou fondu je, že může skončit po třetím roce s výnosem 15 % (4,67 % ročně). Za dobu svého trvání pak může dosáhnout až 30% výnosu (4,42 % ročně). Jestliže jsou splněny všechny předpokládané podmínky, fond nabízí ochranu vložené investice při poklesu hodnoty koše akcií do 40 % (včetně).

ČSOB Úrokové strategie (od 5. září)**

Chcete rozšířit své portfolio o fond využívající algoritmickými modely, které bez emocí sledují řadu parametrů? V případě fondu ČSOB Úrokové strategie – vedeného v českých korunách – jde o pohyby dlouhodobých a krátkodobých úrokových sazeb. Pokud eurové sazby klesnou na své historické minimum, nebo se odlepí ode dna a stoupají vzhůru, algoritmus pravidelně vyhodnocuje situaci na trzích. Portfolio manažer se pak nákupem, nebo prodejem úrokového swapu snaží hrát ve váš prospěch. Pokud hledáte lepší výnos než na klasickém spořicím účtu a obáváte se rizik spojených s investicemi do akciových fondů, pak fond ČSOB Úrokové strategie pro vás může být tou správnou alternativou. Fond využívající stejné investiční strategie nabízíme také v eurech pod názvem INfocus Strategic interest EUR.

Životní pojištění Maximal Invest ČSOB bohatství 3

Kdo by si nepřál být bohatý. S podkladovým fondem ČSOB bohatství tohoto investičního životního pojištění můžete být takovému přání zase o něco blíže. V portfoliu podkladového fondu najdete řadu atraktivních společností, které aktuálně udávají životní styl a mají v dlouhém horizontu dobrou perspektivu. Navíc jsou součástí života každého z nás – od dětí (Walt Disney), přes teenagery (Apple, Facebook, Google), až po dospělé (Stock Spirits Group, L’Oreál, Visa, MasterCard).


* Jedná se o podfond lucemburského investičního fondu Contribute Partners.
** Jedná se o podfond belgického investičního fondu Optimum Fund