Přejít k obsahu

Na klienty ČSOB cílí podvodná mobilní aplikace pod hlavičkou společnosti DHL

Chat online
nápověda
minimalizovat
otevřít
Přepis konverzace byl odeslaný.
Chat je offline.
Chyba při odeslání přepisu konverzace.

Jak na to ...

Vkládání dotazů
Své dotazy vpisujete do spodního textového pole. Pro odeslání dotazu stiskněte tlačítko „Odeslat“ nebo Enter. Přesun na další řádek probíhá automaticky dle délky textu nebo použitím tlačítka Shift + Enter.

Odhlášení
Pro ukončení chatu stiskněte tlačítko „Ukončit chat“. Poté bude chat ukončen a nebude možné komunikaci s Klientským poradcem obnovit. Chat může být také ukončen automaticky, a to pokud nebudete reagovat déle než 15 minut. Pokud poté budete chtít v komunikaci pokračovat, je třeba otevřít nový chat.

Po ukončení chatu si můžete nechat zaslat celý průběh komunikace na e-mail.

Z důvodu zkvalitňování služeb a z důvodů evidenčních může být chat komunikace monitorována.

Zavřít nápovědu
14.02.2017

Obdrželi jste v posledních dnech SMS od společnosti DHL? Zbystřete!

Obdrželi jste SMS ve znění:

„Vazeny kliente DHL, vase zasilka nemuze byt dorucena z duvodu necitelne adresy. Pro zmenu adresy pouzijte nasi aplikaci: http://dhl-express.online/app.apk“

případně:

„Vazeny kliente, Vase DHL zasilka bude dorucovana 13.02.2016 dopoledne. Pro zmenu terminu doruceni pouzijte nasi aplikaci: http://dhl-express.online/app.apk“

Výše uvedené SMS vybízejí k instalaci podvodné aplikace DHL Express Mobile. Cílem útočníků je infikování vašeho chytrého telefonu malwarem, který se po instalaci a spuštění aplikace tváří jako přihlašovací dialog do elektronického bankovnictví ČSOB a snaží se vylákat důvěrná data - přístupové kódy do elektronického bankovnictví či čísla platebních karet. Tyto údaje následně odešle přímo útočníkovi.

Bezpečnostní tip: Neotevírejte nedůvěryhodné e-maily a neznámé soubory z internetu, nereagujte na nedůvěryhodné SMS

E-maily od neznámých adresátů nebo s podezřelým předmětem či obsahem ihned smažte. V žádném případě neklikejte na přílohy či odkazy. Nenechte se zmást ani e-maily vyhrožujícími exekucí, fakturou od neznámé společnosti či avízem o balíku, který jste si neobjednali. Vyvarujte se stahování neznámých souborů z internetu, a to zejména s příponou EXE. Nereagujte na lákavé nabídky zaslané prostřednictvím SMS, neinstalujte si programy z neznámých a nedůvěryhodných zdrojů.

Další návody a rady najdete v článku Jak předejít ohrožení mobilních zařízení?

V případě pochybností neváhejte kontaktovat Helpdesk platebních karet a elektronického bankovnictví na telefonním čísle 495 800 111.